Foto: Catherine Kõrtsmik

Laupäeval peegelvoor Tallinna Kaleviga

2 minuti lugemine

Möödunud nädalavahetusel võõrustas FC Kuressaare Tallinna Kalevit Saaremaal, siis eeloleval laupäeval mängivad võistkonnad omavahel Meistriliiga 10. vooru raames Tallinnas.

FC Kuressaare läks esmakordselt tänavu kodupubliku ees mängides veerand tunni järel Raido Reinsalu väravast loogilise surve tulemusena 1:0 juhtima. Pärast seda lasti aga jalg sirgu ning Hiroyuki Mitsuyama kaks ja Edwin Stüfi üks värav viisid pealinlased 3:1 juhtima. Kümme minutit enne matši lõppu vahetusest sekkunud Pelle Pohlak külalisi kolme punktiga koju lasta ei plaaninud ning 85. ja 90.+1. minuti väravatest fikseeriti lõppseisuks 3:3.

Enne Saaremaa külastamist oli Tallinna Kalev sunnitud vastu võtma neli järjestikust kaotust – alla jäädi nii eeldatavalt tugevamatele Sillamäe Kalevile, FC Florale ja FC Levadiale, ent samas ka tabelis üheksandat kohta hoidvale Tartu Tammekale.

Kiita ei ole samas ka Kuressaare olukord, ent võrreldes Kaleviga on saarlastel peetud koguni neli mängu vähem. Lisaks läinud laupäeval teenitud viigipunktile on Kurel kirjas ka Märten Pajunurme väravast 1:0 võit valitseva meistri FC Flora üle.

Saarlaste loots Sergei Zamogilnõi arvestab laupäevasel mängu hetkeseisuga 16 mängijaga: Mihhail Lavrentjev, Riido Reiman, Märten Pajunurm, Märt Kluge, Sami-Sander Kivi, Sander Viira, Amor Luup, Taavi Trasberg, Amor Luup, Greger Könninge, Elari Valmas, Raido Reinsalu, Vladimir Gerasimov, Pelle Pohlak, Rene Aljas, Andre Ilves ja Urmas Rajaver.

Kohtumine Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul saab avavile laupäeval, 28. aprillil kell 17.00. Matši peakohtunik on Hannes Kaasik, keda abistavad Heigo Paglant ja Toomas Nõmmiste.

Mängueelsed kommentaarid:

Sergei Ratnikov: “Laupäevase mängu eel peab iga Kalevi mängija vaatama korra peeglisse ja mõtlema, kas ta ikka annab endast alati 100% ja kui see tahe on olemas, siis suudame kindlasti Kuressaare probleemideta alistada. Meil on liiga palju juba ebaõnnestumisi ja ärakukkumisi olnud, et pole mõtet kedagi süüdistada. Peame heade mängudega uuesti emotsiooni käima saama. Teeme kõik, et kodupublik näeks laupäeval ilusat ja võidukat mängu.”

Rejal Alijev: “Pärast eelmist mängu polegi nagu midagi öelda. Meistriliigas loevad ainult punktid ja kui me neid ei kogu, siis see lõhub kogu meeskonda. Ma olen 100% veendunud, et kodus me nii lapsikuid vigu ei tee ja suudame kodupublikule näidata võidukat mängu.”

Sergei Zamogilnõi: “Esimeses omavahelises kohtumises oli meil probleeme võimaluste realiseerimisega. Oleme rünnakute resultatiivse lõpetamisega tublisti vaeva näinud ja loodame, et laupäevases mängus tasub see end ära.”

Sami-Sander Kivi: “Eelmises mängus mängisime kiire eduseisu maha, aga suutsime koduseinte toel viimastel minutitel viigistada. Kaheväravalise edu käest andnud Kalev on kindlasti veelgi verejanulisem kui nädal aega tagasi ning peame avaminutist peale väga keskendunult mängima, et positiivne resultaat saavutada.”