Legendid Kure hooajast: võimalik oli võtta rohkem

5 minuti lugemine

FC Kuressaare seitsmendale kohale jalgpalli Premium liigas annavad oma hinnangu klubi legendid. Ühiselt tõdetakse, et ootused olid suuremad, kuid tulemuste parandamiseks on oluline säilitada meeskonna tuumik, hankida juurde mõned kogenud mängijad ja parandada tuleb organisatsioonilist poolt.

Andrus Koplimäe – 143/19

Rahuldav, kuigi pärast eelmist hooaega olid ootused väga suured. Kuna mullu läks nii hästi, siis ootasin taas korralikku minekut ja tegelikult ega esikolmikust palju maha ei jäädud. Kõige positiivsem on see, et suurtele hakatakse vastu, Flora oli ainus kellele vastu ei saadud. Samas oleks pidanud Harjut võitma, siis oleks kolme-nelja hulka saanud. Paar võitu juurde ja pilt olnuks teine. Ma arvan, et meeskond oli päris hästi komplekteeritud, mõned saarlased võiksid ju juures olla.

Selle ajaga võrreldes, kui mina Kures mängisin on meeskond saanud ikka oluliselt professionaalsemaks. Meil osa mehi treenis Tallinnas ja ega Saaremaal treenerit ei olnud, sest Jan (Važinski) oli Tallinnas. Nüüd on kaks treenerit.

Arvan, et peatreener Roman Kožuhhovski peaks jätkama. Treener on küll super ja kõik on paigas. Kõik läheb ju ainult paremuse poole ja treenerid on tööga hästi hakkama saanud. Järgmisel aastal võib-olla uusi mehi polegi vaja, kui ainult saarlased saaksid ka rohkem sisse. Muidu on ju kõik viimase peal.

Margus Rajaver – 219/25

Ei ütleks, et meeskond oleks põrunud ja oma tehti ära, aga sel hooajal oli võimalik võtta palju rohkem. Arvestades seda, mis Kure tegi eelmisel hooajal, siis see järgmine samm jäi tegemata. Ma ei tea mille taha see jäi – kas meeskonna, komplekteerimise, peatreeneri või organisatoorse poole taha. Midagi seda igatahes pärssis.

Kaitse meil nii hästi ei pidanud. Võib ju öelda, et lahkusid Sander Seeman ja Silver-Alex Kelder, kes kaitseliini ees tegid palju musta tööd. Head kokku mänginud tuumikut erinevatel põhjustel tänavu ei olnudki.

Ma ütleks, et oluliselt vajab järele aitamist organisatoorne pool. Kõik see, kus klubi peaks täna olema. Alustades võimalustega põhimeeskonnale – söögid, taastumised ja erinevad vajadused.

Sponsorite leidmine on oluline, sest klubil on raha vähe ja ilma finantsideta on keeruline seda asja edukalt teha. Selle poolega tuleks kõvasti tööd teha, et leida toetajaid juurde. Samas on kõikidel ettevõtjatel keerulised ajad.

Meeskonnast ka mõned olulised mehed lahkusid, aga Pavel Dõmov oli väga hea täiendus ja minu hinnangul sel hooajal ka parim mängija. Täiendused said üldjoontes hästi hakkama, aga oleks oodanud neilt pisut suuremat panust. Mark-Anders Lepik läks poole hooaja pealt ära ja tagasi tulnud Sten Reinkort ei suutnud seda näidata, mida eelmisel aastal, kui tal oli ees teravust rohkem.

Samas oli tore näha, et mõned nooremad Saaremaa poisid said juba minuteid ja olid täitsa tublid. Nüüd on vaja neil talvel kõvasti tööd teha, et nad suudaks ennast koosseisu kinnitada.

Meeskonna komplekteerimisel ei tea peatreeneri ja juhtkonna mõtteid, kuid peamiselt oleks vaja kogemust ja sügavust. Kure oli kõige väiksema mängijate kasutusega tiime Premium liigas, minutid jagunesid suhteliselt väheste mängijate vahel. Kogemust oleks ka juurde vaja, sest meiega liitusid enamasti noored mängijad.

Roman Kožuhhovski peaks minu arvates jätkama. Ta on teinud väga head tööd, ta on treenerina omandanud meie klubi filosoofia, leiab sinna puslesse õiged mängutükid ja õiged mängijad iseloomu poolest. Tal oleks vaja tuge organisatoorse poole pealt, et ta saaks tegelda ainult trennide ja meeskonnaga.

Elari Valmas – 314/29

Hooaeg suurepärane ja hinne viis ei olnud. Ütleme hea ka ei saaks öelda, oleks oodanud natuke rohkem, aga eelmisel aastal pandi latt ka natuke kõrgele. Eks ta selline rahuldav oli. Oli häid üllatusmomente, aga keskmine tase oleks võinud parem olla, sest oli mänge, kus liiga lihtsalt anti ära ja väärtuslikke punkte kaotati. Nad oleks olnud suutelised mängima viiendale kohale.

Müts maha Kalevi ja Pärnu ees, kes nii lõpuni välja suutsid seda taset näidata, aga pronks oleks olnud palju loota. See oleks olnud Kurele siiski suurepärane hooaeg, kuid natuke jääb siiski ka kripeldama.

Ma ei taha öelda, et meeskond oli pärast eelmist hooaega pilvedes. Kuidagi ei olnud silmas sellist sädet, kui eelmisel aastal. Sellele oskavad mängijad ise vastata. Sisemine põlemine ei olnud kõikides mängudes. Mullu pandi väljakul nagu õmblusmasinad, kaitses oldi kompaktsed, vihaga mindi iga palli peale. Seda oli mingites mängudes ka tänavu näha, aga mitte kogu hooaja vältel.

Samas julgen natuke arvata, et asi jäi ka komplekteerituse taha. Reha käis aasta alguses meeskonnast jälle läbi ja võeti head mängumehed Flora süsteemi, milleks neil muidugi ka õigus on. Reinkortil Floras hästi ei läinud ja siis saadeti ta Kuresse uuesti tagasi. Oleks ta hooaja algusest saadik olnud oleks hingamine veelgi parem olnud. Silver-Alex Kelder läks ära, aga ta oli meil asendamatu. Ja oleks Otto-Robert Lipp kohe alguses olnud oleks olukord olnud teine, sest see rütm võeti meilt ära. Mis on ka natukene mõistetav, et kui teed hea hooaja, siis jäävad mängijad paratamatult teistele meeskondadele silma.

Uutest meestest Dõmov meeldis mulle väga ja ta on ikka keskvälja maestro. Sander Seemani lahkumise järel tema liitumine oli hea käik. Mulle väga meeldis tema toimetamine keskväljal. Karl-Rudolf Õigus jäi minu jaoks varju ja oleks temalt rohkem oodanud. Aga samas mängis ta hoopis teisel positsioonil kui Levadias ja Roman pani talle hoopis teistsuguse rolli. Oli näha, et alguses oli tal hästi raske ja lõpuks oli tubli.

Järgmise aasta meeskonna kokkupanemisel on ülioluline hoida tuumikut, kes on kokku töötanud. Igasse liini hea kogemusega mängija juurde ning peamine, et suurem reha jälle läbi ei käiks ja et ei antaks noor, kes pole veel sel tasemel valmis.
Sander Lahte asendada – ma ei tea, mis juhatus tegema peab, et teda asendada. Tema panus viimastel aastale oli varasemast hoopis erinev. See oli metsik, kuidas ta kaitsetööd tegi. Vanasti ta sellise tasemega ei teinud, ta oli box to box. Sander ei teinud end väljakul staariks ja ei laiutanud käsi. Ma ei tea, kuidas juhatus teda asendab.

Romani osaks tahaks, et ta jätkaks. Ta meeldib mulle tohutult oma iseloomu poolest ja sobiv meie kogukonda. Aga kas on vaja mängijatele värskendust seda ma ei tea, aga pooldan kahe käega tema jätkamist, sest ta on tõeline professionaal.

Märt Kluge – 253/22

Olin üllatunud, et Premium liiga tabeliseis lõpuks selline oli. Aga jõuvahekorrad on muutunud ja kõik võivad kõiki reaalselt võita. Kure miinus on see, et meeskond peab käima kodumänge mängimas kusagil mujal, kus nad trenni teevad. Aga see on meie probleem juba läbi aastate olnud.

Samas on nii, et kuna mehed teevad trenni koos, siis on ühtne meeskond. Varasemad aastad oli pool meeskonda saares ja pool Tallinnas, siis oli kahest satsist meeskond kokku pandud ja vajalikku ühtsust ei olnud. Tänane koos treenimine peegeldub ka mängu tulemustes. Tublid, väga võitluslik sats, kõik tahavad näidata, et nad väärivad siin mängimist ja seda on hea vaadata.

Saarlaste panus – Sander Laht on see põhivana seal. Eelmisel aastal ta lubas, et jääb viimaseks hooajaks ja siis ta oli päris hea. See aasta oli ta mõtetes vist juba mängimise ära lõpetanud, sest väravad ja söödud olid tagasihoidlikumad. Kindlasti võiks saarlasi meeskonnas rohkem olla.

Kure peaks saama kindlasti tugevamaks. Aga see kõik hakkab pihta noorte süsteemist ja see on meie reaalsus. Eesti mõistes on meil taseme poolest head poisid koos, aga põhi laotakse noorte trennides ja siin on vaja tööd teha.

Mängijatest jäi meelde kindlasti Sander Laht. Otto-Robert on selline mees, kes paneb pea ees läbi seina ja risti kusagil ette ei löö, natuke meenutab Martti Pukki. Igale poole topib jala vahele ja väga ambitsioonikas.

Ründajad Männilaan ja Reimkort on ees suured ja jõulised mehed, kelle pallikontroll on hea. Keskväljamees Dõmovil on kohe näha, et ta on klassiga mängija, kellel on palli käsitlemisel teistsugune kool all.

Kaitse muidugi kärises, aga see on kogu meeskonna mäng ja siin peavad ka ründajad endale otsa vaatama, mis nad saavad teha, et kogu meeskond oleks kaitses hea. Märten Pajunurm peab taga suu rohkem lahti tegema ja mehed mängima panema. Kaitses peab olema konkreetne liider, kelle nägemuse järgi see mäng seal peab toimima koostöös väravavahiga.