Levadia oli Kurele seekord liiast

< 1 minuti lugemine

Kuigi FC Kuressaare võitles võõrsil FCI Levadia vastu viimaste minutiteni pani pealinna meeskond oma paremuse täna kindlalt maksma ja võitis 4:1.

„Kuigi kaotasime ja skoor pole võib-olla kõige ilusam, siis mängu järel oli mul rohkem positiivseid mõtteid, sest meie mäng oli kvaliteetne,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Levadia küll võitis täna, aga see mida ma väljakul nägin ja üldpilt andis palju head infot. Peame nüüd ümber lülitama, püüame aega kasutada ja õieti valmistuda.“

Tallinnas Sportland Arenal mängitud kohtumises asusid võõrustajad juba 3. minutil juhtima. Kaotusseisus Kure aga sellest suurt numbrit ei teinud ja jätkas oma stiiliga Levadia pressimist. Paraku olid vastased aga osavad ja olukordades pisut kiiremad, mille pealt lõid nad 33. ja 42. minutil veel kaks väravat.

Kurel õnnestus üks värav 45+1. tagasi lüüa, kui kastis mängitud kombinatsiooni realiseeris Mattias Männilaan. Teise poolaja 51. minutil lõi Levadia lõppseisu 4:1. Roman Kožuhhovski tegi seepeale mitmeid vahetusi ja rünnakule tulnud Andero Kivil oli mitu võimalust skoori teha. Korra tabati ka Levadia väravaposti.

„Kui esimene värav lüüakse nii kiiresti hakkab meeskond kiirustama, kuid reageerisime õieti,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Olid mõned olukorrad, kus me ei mänginud lõpuni välja, aga parandame need väravaolukorrad ära. Positiivsete momentidena saab välja tuua, et oleme heas füüsilises seisus, sest suutsime selle tempo ja intensiivsusega 90 minutit mängida. Kõik, kes vahetusest väljakule tulid tugevdasid mängu. Vahetused olid objektiivsed, sest mõni mees mängis pärast  haigust või tuli vigastusest välja.“

Kaks järgmist kohtumist mängib Kure FC Floraga, esmalt Premium liigas ja seejärel karikamäng. „Püüame taastuda ja valmistuda,“ tõdes Roman Kožuhhovski, kelle sõnul on mõlemad mängud tähtsad ja eelistust ei ole, võetakse nagu ikka mäng korraga ja eesmärk on võit.