Liina Tamm: kõik ootavad, et saaks jälle staadionile!

3 minuti lugemine

Koroona viiruse levik on pannud jalgpalli nagu teisedki spordialad pausile. Ühistrenne ja mänge ei ole ning tuleviku osas valitseb teadmatus. FC Kuressaare kogukonnajuhi Liina Tamme sõnul ootavad vabatahtlikud ja fännid, et saaks jälle staadionile!

„Need inimesed elavad ja hingavad Kurega ning meil kõigil on praegu üks tükk elu puslest puudu,“ täpsustas Liina Tamm, kes ise varemalt kirja pandud mängupäeval tühja staadioni äärde nutma veel ei ole läinud, aga aprilli mängupäevad on kõik peas.

„Nendel päevadel mõtlen küll, et nüüd peaks hakkama staadionile sättima. Näiteks sel pühapäeval (26. aprill) oleks pidanud toimuma viimane mäng kunstmurustaadionil ja siis oleks tulnud kibekiirelt linnastaadionile kolima hakkama, kuna uus mäng oleks olnud  juba 30. aprillil.“

Liina Tamm tunnistab, et nagu tuhandetel teistel on ka temal jalgpallita raske, sest vaim oli uueks hooajaks ja oma inimestega staadionil taaskohtumiseks juba hästi valmis. „See energialaks, mida mängupäevalt saan, on ikka väga võimas!“ märkis kogukonnajuht.

„Õnneks aitavad seda aega üle elada kolleegid nii klubist, kui kogukonnajuhtide projektist, suhtleme tihedalt ja hoiame üksteise tuju üleval. Suures plaanis oli soov mängupäeva kogemust aina paremaks muuta. Eelmisel aastal sai põhi laotud, mida nüüd siis timmima oleks pidanud hakkama.“

Tänavuse hooaja ettevalmistusel pani klubi suure rõhu sellele, et vabatahtlike elu muutuks veidigi paremaks ja mugavamaks. „Ega nad ju ise eriti kurta ei mõista, aga mõningad  vihjed ikka visati õhku,“ lausus Liina Tamm.

„Eks see hooaeg algas juba oma raskustega ning näiteks üks suurimaid oli ja on see, et esindusmeeskond treenib nüüd täiskoosseisus Tallinnas ja nende kaasamine hooaja sees kogukonna üritustele on võrdlemisi keeruline.“

Kui märtsis mängiti Premium liigas esimene voor olid kõik eufoorias, sest pall oli mängu pandud ja ees ootasid põnevad vastasseisud. Paraku nullis selle kõik koroona epideemia ning pea poolteist kuud kestnud paus on hakanud entusiasmi kahandama.

Liina Tamme sõnul on see kõik täiesti arusaadav. Praegu peaks olema mängudes tippaeg, sest esialgse ajakava järgi olid aprill-mai sportlikus plaanis väga tihedad ja eelmine aasta näitas, et ka publikuhuvi oli neil kuudel suur. Nüüd jääb loota, et see jalgpalli armastus tuleb kohe tagasi, kui mehed jälle mängima hakkavad.

Kuna aktiivset tegevust jalgpalliväljakutel ei toimu on Premium liiga klubide kogukonnajuhid püüdnud jõudumööda hoida teemat üleval sotsiaalmeedias. „Karantiini ajal on see paras piiride kompamine,“ leidis Liina Tamm.

„Mis on sobilik, kas üldse on sellises raskes olukorras vaja päevast-päeva midagi nämmutada? Eks olen oma sisetunde järgi toimetanud ja pigem ikkagi vaiksemat profiili hoidnud. Õnneks on meie noortetreenerid väga tublid ja aktiivsed oma gruppidega ning jagavad oma tegemisi ka minuga, mida ma siis hea meelega kajastan.“

Kui hooaeg peaks soodsatel asjaoludel mais-juunis jätkuma, siis esialgu mängitakse kindlasti tühjade tribüünide ees. Liina Tamme hinnangul tuleb selle olukorraga hakkama saada. „Eks see saab alguses väga imelik olema, aga parata ei ole midagi. Ja ilmselt ei sa tribüünid täitsa tühjad olema, selleks on Premium liiga klubidel soolas üks salaplaan,“ lausus kogukonnajuht, lisades, et kindlasti peab toimima targalt ja alalhoidlikult ka siis, kui lubatakse pealtvaatajaid staadionile.

„Peame tegema endast kõik, et inimesed tunneksid end turvaliselt ja hoituna. Õnneks meie linnastaadioni tribüün on ääretu, saame edukalt inimesed kahe meetriste vahedega istuma panna. Kindlasti peab ka arvestama sellega, et isegi kui lubatakse inimesed staadionile, ei pruugi kedagi tulla, kuna inimesed on väga ettevaatlikuks muutunud.“

Liina Tamme sõnul on muidugi suurepärane see, et tänu meie jalgpalliliidule näidatakse kõikidest mängudest juba aastaid otsepilti. Nii edastab kogukonnajuht sõnumi, et isegi kui kohtumistega alustatakse tühjade tribüünide ees, siis võiks fännid vaadata turvaliselt kodus kvaliteetset otsepilt ja staadioni aia taha mängu jälgima koguneda ei ole mõistlik. Seda kiiremini saab tagasi normaalse jalgpallielu juurde!

Kokkuvõttes vaatab Liina Tamm tulevikule ja hooajale ikkagi optimismiga, kuigi veidi murelikult. „Kui sel aastal ei saa publikule mängida, siis ehk saab uuel aastal. Inimeste tervis on siiski number üks ja seda ei kaalu miski üle. Ja eks ootan, nagu kõik teised, eriolukorra lõppu,“ tõdes kogukonnajuht.