Liis Jaaku lõpetas Kure karjääri

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare ridades enim 178 liigamängu mänginud ja 9 väravat löönud keskkaitsja Liis Jaaku jaoks oli karikavõistluste veerandfinaalkohtumine Nõmme Kalju FC vastu naiskonnas viimane.

Liis Jaaku vahendas: „Raske endalgi uskuda, aga kõigel on oma aeg. Oma esimese jalgpallitrenni tegin pisut rohkem kui 14 aastat tagasi. Neid pikki aastaid on saatnud palju rõõmu, häid sõpru ja imelisi emotsioone, sekka loomulikult ka pisut pettumust.

Minu käest on palju küsitud, kuidas ma jaksan ja viitsin 90 minuti nimel terve päeva nö magama panna ja sõita ühest Eesti otsast teise. Olen alati vastanud, et minu jaoks ei olegi see nii hull, sest see on juba nii kaua minu elu üks osa olnud. Sõit hommikul Saaremaale, mäng ja õhtul tagasi on kevadest-sügiseni perioodil täiesti tavaline. FC Kuressaare on saanud armsaks koduklubiks, kus õppisin jalgpalli nautima. Tänaseks on jalgpall saanud suureks osaks kogu minu perekonna elust.

Tänan südamest kogu FC Kuressaaret, kõiki treenereid, endiseid ja praeguseid võistkonnakaaslasi, fänne ning loomulikult armsat perekonda, ilma kelle toetuseta ilmselgelt poleks mh ka imiku kõrvalt palliplatsile tulek kõne allagi tulnud. Soovin naiskonnale kõike head – jätkate samas vaimus ning edu järgmistel hooaegadel!“

Naiskonna peatreener Roland Kütt ütles, et Liis Jaaku on olnud kogu aeg teistele mängijatele eeskuju nii oma suhtumise, käitumise kui inimeseks olemise poolest. „Midagi ei ole teha, tunnustame tema valikud, tal on pere ja töö ning mingil ajal oli vaja see otsus teha. Nüüd on vaja, et uued noored tulevad ja temast tühjaks jäänud koha täidavad.“

Veel andsid oma loobumisest teada Karmen-Kelsi Kruut ja Annabel Metsalu.