Linnastaadioni avamängust saadi põnev võit (lisatud video)

Reede õhtul uuel Kuressaare linnastaadionil peetud Esiliiga XX vooru mängus FC Kuressaare ja Pärnu Linnameeskonna vahel nähti põnevat heitlust, kus 4:3 võiduga jäid lõpuks peale saarlased.

FC Kuressaare peatreeneri Pelle Pohlaku sõnul sai peamine eesmärk täidetud: “Panime enne mängu eesmärgiks uuel staadionil lüüa esimene värav ja võtta võit. Suutsime läbi raskuste mõlemad soovid täita.”

Saarlased asusid kohtumist juhtima mängu 18. minutil kui Sander Lahe kauglöök läbi pärnakate väravavahi käte võrku lendas. Külalised ei lasknud pead norgu ja asusid poolajavileks ise Henri Hansoni ja Toomas Pendi tabamustest juhtima.

Pelle Pohlak lausus omale lüüa lastud väravate kohta: “Me jääme kaitses hätta liikuvate ja kiirete ründajatega ning peaksime mängima palju julgemalt ja agressiivselt palliga.”

Teise poolajal tegid võõrustajad kohe mitu vahetust ja asusid innukalt viigiväravat jahtima. 57. minutil leidis Elari Valmase mõõdetud tsenderdus Alari Saare ja noor mängumees lõi peaga seisuks 2:2. Mõned minutit hiljem sekkus vahetusest  mängu Mario Stern ja viis kohe oma esimese palli puutega saarlased taas juhtima.

Pärnu Linnameeskonnal oli sellele tabamusele veel vastus olemas, kui 73. minutil mängiti Tõnis Vihmoja värava ette täiesti vabaks ning mänguseis oli taas viigiline.

See ei siiski veel mängu viimane värav, kui 85. minutil sooritasid suurepärase kombinatsiooni Sander Laht, Alari Saar ja Mario Stern ning viimase meisterlik tabamus viis kodumeeskonna seekord lõplikult juhtima.

Pelle Pohlaku sõnul oli see tema meeskonna jaoks väga vajalik võit, mis pakkus kindlasti ka publikule vaatemängulise kohtumise.

Uue staadioni kohta jätkus treeneril ja kõikidel mängijatel ainult kiidusõnu ja nagu ühest suust kinnitati, et staadioni muru on kindlasti hetkel üks Eesti parimaid.

Mängu väravaid saab vaadata siit.

Meeskonda saab taas mängimas näha laupäeval, 26. juulil kell 19.00, kui Esiliiga XXI voorus võõrustata kse Kuressaare linnastaadionil Kiviõli FC Irbist.

ESILIIGA XX VOOR
Reedel, 18. juulil kell 19:00 Kuressaare linnastaadion
FC KURESSAARE – PÄRNU LINNAMEESKOND  4:3 (1:2)
mitteametlik protokoll
Väravad: 18. Sander Laht, 57. Alari Saar, 62., 85. Mario Stern – 30. Henri Hanson, 42. Toomas Pent, 73. Tõnis Vihmoja
Hoiatused: 72. Elari Valmas – 83. Henri Hanson

FC Kuressaare: 12-Roland Kütt, 33-Märten Pajunurm, 3-Jaanis Kriska, 25-Sander Viira, 15-Urmas Rajaver, 5-Reio Alt (46. 20-Margus Rajaver), 39-Elari Valmas (73. 14-Mikk Rajaver), 26-Sander Laht, 23-Amor Luup (57. 8-Karl Johan Kastein), 11-Tõnis Koppel (46. 7-Alari Saar), 13-Maarek Suursaar (61. 22-Mario Stern).
Varus: 8-Karl Johan Kastein, 14-Mikk Rajaver, 20-Margus Rajaver, 22-Mario Stern, 7-Alari Saar.

Pärnu LM: 77-Vabrit, 18-Sarapuu, 4-Kitsel, 3-Mäeots, 28-Pärnat, 11-Kaarlimäe (79. 7-Lauter), 9-Pent (81. 23-Põldsaar), 19-Vihmoja, 8-Peetson, 10-Saarts, 15-Hanson.
Varus: 1-Vainu, 23-Midenbritt, 12-Sabiin, 23-Põldsaar, 7-Lauter.

Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.