Maarek Suursaar: soov Premium liigas mängida on olemas

2 minuti lugemine

Meistrivõistluste teise liiga Lääne/lõuna tsooni suurim väravakütt, FC Kuressaare II kasuks 38 väravat löönud ründaja Maarek Suursaar sooviks taas Premium liigas mängida, kuid naudib jalgpalli ka madalamal tasemel.

„Paraku on hetkel suurimaks takistuseks see, et klubi esindusvõistkond baseerub kogu aja ikkagi Tallinnas, aga minu elu on sisse seatud Saaremaale,“ tõi FC Kuressaares ka noortetreenerina tegutsev Maarek Suursaar välja peamise põhjuse, miks ta esindusmeeskonda ei kuulu.

Ründaja avaldas lootust, et tulevikus on kogu klubi tegevus Saaremaal ja siis oleks ta taas meeleldi nõus esindama ka FC Kuressaare esindusmeeskonda. „Teise liiga tasemel mängides tundsin end õnnelikult ja enesekindlalt, sain nautida jalgpalli ja oli palju pingevabam,“ selgitas Suursaar, lisades, et see sobis talle hästi ja enamus eesmärkidest, mis ta endale seadis said täidetud.

Maarek Suursaar lõi 26 mänguga FC Kuressaare II 91 väravast koguni 38. Ründaja ütles, et kui vaadata tagasi eelmisesse aastasse, kus II liiga tasemel oli mängude graafik üsna tihe ja vahepeal sai augustis mängitud 12 päevaga koguni 4 mängu ehk siis koormus oli suur. „Aga võin öelda, et selle tulemusega saan jääda väga rahule,“ kommenteeris ta oma löödud väravate saaki.

„Ma ei võrdle väravaid, et milline on nüüd ilus või milline on parim tabamus. Kõik väravad, mis sai hooaja vältel löödud, olid tähtsad nii mulle, kui ka võistkonnale. Pole olemas ründajat, kes kõik olukorrad lahendab väravateks, seepärast ei tohi jääda kinni nendesse olukordadesse mida ei lahenda, vaid keskenduda tuleb järgmistele rünnakutele. Eks neid väravaid jäi löömata küll, aga sellel ei lase end häirida.“

Hetkel on Maarek Suursaarel plaan alustada hooaega ikka duubelvõistkonnaga ja lüüa veel rohkem väravaid, kui eelmisel hooajal. Ründaja tunneb, et teises liigas mängides ei ole tema mängutaseme osas otsest muutust toimunud.

„Pigem on sama tase, aga alati saab paremini ja juurde panna. Olen motiveeritud endast tuleval hooajal veelgi rohkem andma ja võistkonna edusse panustama,“ rääkis Maarek Suursaar.