Markus Allast ootas esimest väravat kaua

< 1 minuti lugemine

Tänavu FC Kuressaarega liitunud noor keskkaitsja jõudis laupäeval oma Premium liiga esimese väravani, kui lõi Pärnu JK Vapruse vastu 6:0 võidetud mängus neljanda värava.

„Kindlasti on see mulle väga oluline,“ tunnistas Markus Allast. „Olen väga pikalt värava löömisele mõelnud, sest isegi madalamates liigades ei ole ma meeste hulgas suutnud seda seni teha.“

Kuressaare linnastaadionil käis kohtumise 84. minut, kui Markus Allast suunas nurgalöögijärgses olukorras Mairo Miili söödu peaga võrku ja tegi seisuks 4:0. „Ma ei olnud valmis, et pall mulle kukub,“ rääkis keskkaitsja.

„Nurgalöögi olukordades kaitsjad kohe tagasi ei lähe, sest pall võib alati uuesti kasti tulla. Nii selles olukorras ka juhtus ja värav sündis. Sain pallile pihta pooleldi kukkumise pealt ning vaatasin küljekohtuniku suunas ja nägin, et lipp ei tõusnud. Samas märkasin maas lamades, et mehed jooksevad minu poole ja tõusta mul kohe ei õnnestu ning nii jäin murule.“

Markus Allast ütles, et kevadel saadud vigastus andis tema hooajale suure tagasilöögi ja palju mänge on jäänud seepärast vahele. Samas on tagasitulek läinud suurepäraselt, mäng on kulgenud vaid ülesmäge ja kõik on olnud positiivne.

„Nüüd tahame hooaja lõpuni jäänud kohtumistes hoida taga niipalju nulli kui võimalik, koguda maksimaalselt punkte ja isiklikus plaanis loodaks veel mõne värava ära lüüa,“ märkis Kure eest tänavu 11 kohtumist pidanud Markus Allast.

Kure peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et nii meeskond, kui fännid võivad Markus Allasti värava üle rõõmustada, sest tema puhul on see igati teenitud tabamus. „Markusel on ka varasemates mängudes olnud sellised mikrovõimalused, kuid palli pole ta väravasse saanud. Samas on tema peamine ülesanne olla kaitses tasemel, aidata meeskonda taga asjad korras hoida ja küll ka väravad boonusena tulevad,“ lausus viikingite loots.