Meeskond alistas Esiliigas FC Puuma

2 minuti lugemine

FC Kuressaare meeskond lõpetas seitse kuud ja üheksa päeva kestnud võidupõua liigamängudes, kui võõrsil alistati Tallinna FC Puuma 3:1.

FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak ütles, et on võiduga ülimalt rahul, sest viimati lahkus meeskond liigamängudes väljakult võiduga eelmise aasta suvel. „Loodan, et selle mänguga leidsime vahepeal kadunud võidusoone taas üles,“ lausus Pohlak.

Kui FC Kuressaare tegi hooaja avakohtumises 1:1 viigi Rakvere JK Tarvasega, siis FC Puuma kaotas FC Flora duublile koguni 0:6. Pelle Pohlaku sõnul ei olnud tal vaja meeskonda selleks kohtumiseks siiski eriliselt mobiliseerida, sest kõik said aru, et tegu ei ole nõrga vastasega ja nad tahavad ennast nüüd kindlasti mängumeestena tõestada.

Lasnamäe SPK kunstmurustaadionil mängitud kohtumist alustasid kindlamalt Puuma mehed, kes juba 5. minutil kolistasid karistuslöögist saarlaste väravaposti ja paaril korral palli napilt üle värava lõid.

Ometi avas FC Kuressaare mänguskoori 16. minutil. Sander Laht lõi 35 meetrilt karistuslöögi latti ja tagasi põrganud palli lükkas Margus Rajaver tühja väravasse.

43. minutil sai tabamuse kirja Tõnis Koppel, kui kasutas pärast Sander Lahe kauglööki ära väravavahi eksimuse. Minut hiljem oli penaltipunktil vabaks jäetud Koppel taas aktsioonis. Märten Pajunurme tsenderdusest lõi ta palli rahulikult väljakuperemeeste värava ristnurka.

„Nad alustasid hästi, aga õnneks saime kiirelt mängu enda kätte,“ rääkis Pelle Pohlak, lisades, et hea koostöö ja surve tulemusena jõuti ka vajaliku resultaadini.

Kuigi ka teisel poolajal oli domineerivamaks pooleks FC Kuressaare, õnnestus FC Puumal 57. minutil vasturünnakust üks värav tagasi lüüa. „Mäng oli üldiselt meie käes ja ei paistnud kusagilt, et nad võiks värava teha,“ märkis Pohlak. „Paraku lasime ise ühe eksimuse sisse. Peame ikkagi kogu mängu stabiilselt tegutsema.“

Teistes II vooru mängudes alistasid Nõmme Kalju duubel Vändra Vapruse ja Viljandi Tulevik Kiviõli Irbise 3:1, Pärnu Linnameeskonda 7:3 Rakvere Tarvase ja FC Levadia duubel 4:2 FC Flora II.

Järgmise mängu peab meeskond nädala pärast pühapäeval, kui Maarjamäe kunstmurul kohtutakse viimaste aastate Esiliiga valitseja Tallinna FC Levadia duubelmeeskonnaga.

Esiliiga II voor
Reedel, 7. märtsil kell 19:00 Lasnamäe SPK kunstmurustaadionil
TALLINNA FC PUUMA – FC KURESSAARE  1:3 (0:3)
mitteametlik protokoll
Väravad: 57. Pavel Apalinski – 17. Margus Rajaver, 43., 44. Tõnis Koppel
Hoiatus: 40. Pavel Apalinski

FC Puuma: 50-Andreev, 15-A. Lõsanov, 20-Kisel, 3-Mamedov, 13-Dmitriev (46. 5-Tilga), 9-N. Lõsanov, 17-Vinogradov (89. 11-Kartau), 14-Sinyavskiy, 12-Apalinski, 10-Berzinš (82. 8-Sander), 21-Padar.
Varus: 5-Tilga, 11-Kartau, 44-Stepanov, 8-Sander, 16-Žakin, 4-Liesment.

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 25-Sander Viira, 4-Märt Kluge, 3-Jaanis Kriska, 33-Märten Pajunurm, 21-Kristo Salumaa (46. 15-Urmas Rajaver), 10-Sander Seeman, 11-Tõnis Koppel (66. 29-Algis Kelder), 20-Margus Rajaver (27. 5-Raido Reinsalu), 26-Sander Laht (87. 8-Karl Johan Kastein), 19-Reio Alt (75. 14-Mikk Rajaver).
Varus: 15-Urmas Rajaver, 29-Algis Kelder, 14-Mikk Rajaver, 8-Karl Johan Kastein, 5-Raido Reinsalu.

Mänguolud: +3, selge õhtu, kunstmuru rahuldavas seisukorras.