Meeskond alistas Santose

Hooajaeelses kontrollmängus alistas FC Kuressaare meeskond  Tallinnas jalgpallihallis Tartu FC Santose 5:2.

FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak ütles, et 1:0 võidetud esimesel poolajal oli väljakul võrdsete vastaste mäng, kus võimalusi oli mõlemal poolel. Teisel poolajal pääses maksvusele meeskonna parem füüsiline ettevalmistus.

„Aga kokkuvõttes saime korraliku ja vajaliku mängu,“ lausus ta.

Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis mängitud kohtumises asusid saarlased Margus Rajaveri kahest ning Sander Lahti, Sander Seemani ja Tõnis Koppeli väravatest 5:0 juhtima. Tartlased jõudsid sihile 83. ja 88. minutil.

„Võtsime Sander Viira kaitsest ära, et anda talle rohkem koormust,“ selgitas Pelle Pohlak. „Mängisime väga avatult ja ründasime avantüüriga. Vastased kasutasid sellega oma võimalused ära.“

Taas katsetas Pelle Pohlak koosseisus ka noori mängijaid ning nii said oma võimaluse Martin Lonn, Märten Opp ja Karmo Paju. „Kõik noored, kes on mänginud, pole ansamblist välja langenud,“ lausus treener. „Neil tuleb nüüd vaid tööd teha ja küll siis tuleb ka edu. Aga nende prioriteet on ikka noorteliiga.“

Järgmisel laupäeval kohtub FC Kuressaare jalgpallihallis FC Infonet duubelmeeskonnaga.

C-turniiri mäng 14. veebruaril EJL hallis kell 15.15
FC Kuressaare  – Tartu FC Santos 5:2 (1:0)
ametlik protokoll
Väravad: 35. Sander Laht, 51. Sander Seeman, 66. Tõnis Koppel, 70., 78. Margus Rajaver – 83. Jarmo Aaviste, 88. Joonas Kartsep
Hoiatused: –

FC Kuressaare: 12-Martin Lonn (46. 1-Rait Hansen), 22-Taavi Azarov, 4-Kirill Kornilov, 33-Ott Pukk, 25-Sander Viira,  23-Amor Luup, 21-Märten Opp (46. 10-Sander Seeman), 20-Margus Rajaver, 13-Mikk Rajaver (46. 29-Karmo Paju), 26-Sander Laht (60. 8-Karl Johan Kastein), 9-Martti Pukk (60. 11-Tõnis Koppel).
Varus:1-Rait Hansen, 29-Karmo Paju, 8-Karl Johan Kastein, 10-Sander Seeman, 11-Tõnis Koppel.

FC Santos: 1-Ojaste (46. 22-Sütt), 27-Märtmaa, 4-Võrno, 3-Kutsarev (66. 16-Soomets), 8-Idavain (60. 7-Aaviste), 23-Kartsep, 6-Piirsalu (78. 9-Vool), 10-Vellemaa, 13-Vares (60. 26-Heus), 5-Ott, 15-Meinhard (46. 20-Vidaja).
Varus: 22-Sütt, 9-Vool, 7-Aaviste, 20-Vidaja, 26-Heus, 77-Kattus, 16-Soomets.

Kohtunik: Toomas Nõmmiste
Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov, Igor Kübarsepp