Alver Kivi

Meeskond alustas hooaega väärt viigiga Transi vastu

2 minuti lugemine

Viimased pool tundi vähemuses mänginud FC Kuressaare pidas Narvas Transi survele vastu ja naaseb koju Premium liiga avakohtumises saavutatud 0:0 viigiga.

“Oleme tulemusega rahul,” rääkis peatreener Jan Važinski. “Kui eile suutis Paide üllatada, siis miks mitte seda ise siin teha. Eelmisel aastal tegime Narvas hea mängu ja poisid andsid täna ka endast parima. Rõõmustab, et saime viigi ja mis mänguga, sest isegi kümnekesi oli meil võimalusi.”

Mäng kulges võrdsete vastaste heitluses mõlemapoolsete võimalustega. 61. minutil teenis Märten Opp teise kollase kaardi ja saarlased jäid vähemusse. Ülekaalus olles ei suutnud Trans aga väravani jõuda, saarlaste poolel jäi hea võimalus realiseerimata Reivo Vinteril ja nii lepiti 0:0 viigiga.

“Tuul keerutas palju ja tundus, et võtsime selle Saaremaalt endaga kaasa ning kindlasti aitas see täita Märtenist tühjaks jäänud kohta,” naljatas Jan Važinski. “Kümnekesi läks mäng raskeks ja hoidsime oma positsioone, samas olid ka meil omad võimalused. Olen rahul, kuidas poisid mängisid palliga ja pallita, omalt poolt lisasid nad loovuse. Kõik olid tublid ja midagi kripeldama ei jää. Hoidsime taga nullis ja Narva kaitse oli pinges.”

Transi kaitsja Joseph Saliste ütles Soccernet.ee-le antud intervjuus, et raske oli keerutavas tuules mängida, sest see puhus kogu aeg neile vastu. “Tuleb kiita Kuret, et pidasid vähemuses vastu. Me peame ise hakkama vaatama, kes meie olukorrad seal ees ära lööks,” lausus ta.

Jan Važinski usub, et Narvas saadud viik Transi vastu annab kõigile indu ja tahtmist juurde. “Ma loodan, et kõik teevad õiged järeldused,” lausus ta. “Raske töö, mis hooaja eel on tehtud, kannab juba väikseid vilju, aga iga mäng on uus ja eesmärk on alati võita 3 punkti. Nüüd valmistume kodumänguks Levadiaga.”

9. märtsil kell 13.00 Narva Kalev-Fama staadionil
Mänguolud: +2, vahelduv pilvisus; kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 283

JK Narva Trans – FC Kuressaare  0:0
Hoiatused: 43. Markas Beneta, 45. Viktor Plotnikov, 84. Roman Nesterovski, 87. Abdoulaye Diallo – 35., 61. Märten Opp
Eemaldamine: 61. Märten Opp

Narva JK Trans: Aleksei Matrossov, Vadim Mihhailov (78. Eduard Golovljov), Abdoulaye Diallo, Roman Nesterovski, Dmitri Prošin, Deniss Poljakov (70. Artjom Škinjov), Markas Beneta, Aleksandr Zakarljuka, Joseph Saliste, Julius Kasparavicius, Viktor Plotnikov.
Varus: Marko Meerits, Artjom Škinjov, Irie, Tanel Tamberg, Artjom Davõdov, Arseni Kovaltšuk, Eduard Golovljov.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Mairo Miil, Elari Valmas, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Sander Seeman, Märten Opp, Oliver Rass (90+2. Karmo Paju), Sander Laht, Rauno Tutk (79. Reivo Vinter), Maarek Suursaar (76. Silver Alex Kelder).
Varus: Roland Kütt, Silver Alex Kelder, Karmo Paju, Mario Pruul, Reivo Vinter.

Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Sander Saga, Raul Kaivoja
Neljas kohtunik: Toomas Nõmmiste