Meeskond kaotas Kalju duublile (täiendatud)

2 minuti lugemine

Esiliiga XXIV voorus kaotas FC Kuressaare meeskond võõrsil Nõmme Kalju duubli vastu avapoolaja 0:4 ning pidi lõpuks vastu võtma uskumatu skooriga 4:7 kaotuse.

FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak ütles, et mäng oli hoogne ja käis ühe värava alt teise alla ning selle väravate hulga juures jäeti veel mitmed momendid löömata.

Tallinnas Hiiu kunstmurustaadionil mängitud kohtumises kaotas FC Kuressaare esimese poolaja 0:4 ja kuigi mängu edenedes löödi ka ise neli väravat, lasti vastastel siiski veel kolmega vastata.

„Meie kaitsjad on aeglased ning jääme hätta vastaste kiirete ründajatega,“ tunnistas Pohlak, lisades, et Kalju meeste pidurdamiseks korralikku vasturohtu ei leitudki.

„0:4 kaotusseisus olles keskendusime me enda mängu muutmisele, mitte niivõrd skoori tagasimängimisele. See ka veidi õnnestus, aga vastased lõid meile samal ajal ka juurde.“

Teisel poolajal veidi muudetud mänguskeemiga õnnestus saarlastel ka ise skoorida. Alustas Sander Laht, kes koostöös Ott Torniga ilusa kombinatsiooni järel palli peaga väravasse toimetas. Maarek Suursaare tabamus vähendas vahe kaheväravaliseks ning  Urmas Rajaver skooris kaks korda standardolukordadest.  Seisul 2:4 ja 4:6 oli veel mitu head võimalust ka kaotusseis minimaalseks mängida, kuid paraku jäid momendid realiseerimata.

Kokkuvõttes otsustasid mängu saatuse ikkagi Kuressaare kaitseliini eksimused. „Positsiooniliselt peame ise targalt mängima,“ tõdes Pelle Pohlak. „Peame mängima nii, et oleme valmis vastaste kiireteks vasturünnakuteks ja vaatama, et ise pole sel hetkel positsioonist väljas.“

Juba kolmapäeval võõrustab FC Kuressaare liiga liidrite hulka kuuluvat Tallinna FC Levadia II meeskonda. Pelle Pohlaku hinnangul ei saa olema kerge, sest ka Levadial on kiired ründajad.

„Ise rünnates peame mõtlema ka kaitsele ja kuidas me palli kaotamise järel nende ründajad kinni võtame. Peame noortega Märten Pajunurme lahkumise järel tekkinud tühimikku lappima ja kindlasti ootan Märt Kluge tervenemist, sest ta on Sander Viira kõrval väljakul üks liidritest.“

Esiliiga tihedas tabelis langeti nüüd kuuendaks, sest lisaks Kalju  teisele meeskonnale läks mööda ka Viljandi Tulevik, kes viigistas FC Puumaga.

ESILIIGA XXIV VOOR
Pühapäeval, 17. augustil kell 19:00 Hiiu kunstmurustaadion
NÕMME KALJU FC II – FC KURESSAARE  7:4 (4:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: 9., 20. Erik Listmann, 27., 71. Peeter Klein, 43., 66. Kristen Viikmäe, 90.+1. Henrik Kummer – 59. Sander Laht, 60. Maarek Suursaar, 76., 83. Urmas Rajaver
Hoiatused: –

Kalju FC II: 69-Aland (46. 96-Vahi), 2-Mägi, 3-Pürg (46. 75-Krusel), 5-Kummer, 77-Liiva, 23-Ainsalu (46. 11-Ever), 99-Viikmäe (74. 19-Kodar), 18-Kaldma (82. 8-Ild), 9-Klein, 20-Kuber, 22-Listmann.
Varus: 96-Vahi, 75-Krusel, 19-Kodar, 8-Ild, 11-Ever.

FC Kuressaare: 1-Rait Hansen, 2-Reivo Vinter, 3-Jaanis Kriska, 25-Sander Viira (46. 14-Ott Torn), 15-Urmas Rajaver, 26-Sander Laht, 8-Karl Johan Kastein, 7-Alari Saar, 5-Reio Alt, 11-Tõnis Koppel (79. 9-Martti Pukk), 13-Maarek Suursaar (66. 19-Raido Reinsalu).
Varus: 14-Ott Torn, 9-Martti Pukk, 19-Raido Reinsalu.

Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 83
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Marek Lillmaa, Sander Saga