Foto: Gertrud Alatare

Meeskond naaseb mängupausilt Flora vastu

2 minuti lugemine

Kui FC Kuressaare esindusmeeskond pole pärast Meistriliiga avavooru rohkem väljakul käinudki, siis eesootaval laupäeval minnakse kõrgliiga viiendas voorus võõrsil vastamisi valitseva Eesti meistri FC Floraga.

Seoses kevadiste koduväljakute puudumisega lükati edasi FC Kuressaarel nii 2. vooru mäng Nõmme Kaljuga, 3. vooru mäng Narva Transiga ja 4. vooru matš Sillamäe Kaleviga. Kõik need mängitakse järgi suve teises pooles ning sügisel.

Saarlastel on seega liigatabelis kirjas vaid 1:2 allajäämine Meistriliiga avavoorus Paide linnameeskonnalt, kus pärast kohmetut avapoolaega teisel kolmveerandtunnil kosuti ning juba edumeelsemat mängu pakuti. Amor Luubi väravast poolaja keskel üksi jäi aga väheks ning nii pidi Kure leppima napi kaotusega.

FC Floral on seevastu selja taga juba neli mängu Meistriliigas ning tabelis asutakse enda jaoks viimaste aastate tavapärasel positsioonil – teravaimas tipus. Võidud Sillamäe Kalevi, FC Viljandi ja Tartu Tammeka üle ning viik FC Levadiaga kindlustavad hetkeseisuga florakatele kümme silma ja kolmepunktilise edumaa lähima jälitaja Nõmme Kalju ees.

Möödunud aastal, kui Flora üheksandat korda Eesti meistrikarika pea kohale tõstis, ei jätnud pealinlased Kuressaarele omavahelistes mängudes erilist sõnaõigust. 1:0, 3:0, 3:0 ja 2:1 võidud jätsid maksimaalsed 12 punkti Tallinnasse.

Esialgse plaani kohaselt saab FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi laupäevases mängus arvestada 18 jalgpalluriga: Mihhail Lavrentjev, Riido Reiman, Märten Pajunurm, Märt Kluge, Sami-Sander Kivi, Sander Viira, Taavi Trasberg, Amor Luup, Vladimir Gerasimov, Elari Valmas, Raido Reinsalu, Greger Könninge, Andre Ilves, Rene Aljas, Endrik Jäger, Sander Seeman, Tauno Laja ja Kaarel Mai.

Laupäeval, 31. märtsil kell 14.00 Sportland Arenal algava matši peakohtunikuks on Ainar Kuusk, keda assisteerivad Gunnar Nuuma ja Jaanus Mutli, neljas kohtunik on Juri Frischer.

Mängueelsed kommentaarid:

Martin Reim: “Proovime jätkata sealt, kus eelmine mäng lõpetasime ja loodame mängida mõlemad poolajad hästi.”

Siim Luts: “Kodumäng heal platsil. Loodan, et suudame korraliku mängu teha. Läheme kindlasti mängu võitma.”

Sergei Zamogilnõi: “Selleks, et saavutada meid rahuldav resultaat, peame ühtse võistkonnana selle nimel pingutama ja vaeva nägema.”

Riido Reiman: “Peame laupäeval alles oma teise mängu tänavusel hooajal Meistriliigas, samas Flora jaoks on see juba viies kohtumine. Küllap on nad tänu sellele ka matšiks ehk veidi paremini valmis, ent usun, et kui minimaliseerime lihtsad personaalsed eksimused ja püsime kompaktselt kaitses, suudame ka valitsevatelt meistritelt punkte näpata.”