Meeskond pani Väätsa vastu oma paremuse maksma (lisatud video)

Täna Salme staadionil toimunud Evald Tipneri nimelise Eesti karikavõistluste 1/64 finaalis alistas FC Kuressaare külla sõitnud  Rahvaliiga meeskonna JK Väätsa Vald kindlalt 7:0.

„ Vastased olid väga tublid, aga lõpuks kulges mäng ikkagi nii nagu sellise tasemevahega meeskondade puhul kipub see olema. Alguses võitlesid vastased veri ninast väljas, kuid peale teist- kolmandat väravat väsimuse foonil  neil moraal langes ja ei suudetud enam alati keskenduda sada protsenti ning selle pealt tuli meile veel mitu väravat,“ olid peatreener Pelle Pohlaku esimesed muljed peale mängu.

Mäng algas oodatult kodumeeskonna tugeva survega, kuid esimesel kolmekümnel minutil jättis löökide täpsus paremat soovida ja raami ei suudetud palli kuidagi saata või tegi väravavaht head tööd. 31. minutil muugiti vastaste värav siiski lukust lahti, kui Amor Luup söötis Sander Lahele läbijooksule ja see lükkas mänguvahendi väravasse. Nelja minuti pärast oli seis juba 2:0, kui Tõnis Koppel suunas palli peaga kaitsja rikošetist väravasse.

„ Alguses ei toiminud mäng nii nagu ma oleks lootnud. Leppisime kokku, et teeme kõrget pressingut, aga see toimis vähestel juhtudel, kuna mängijad ei suutnud endast alati kõike anda. Lisaks oleks ma tahtnud, et võetaks mehi rohkem üks-ühele ette, sest kõrged pallid kasti on see, mida paberil nõrgem meeskond enamasti vastaselt ootab,“ vaagis Pohlak  pisult kriitiliselt.

Teisel poolajal, pärast mitmeid, eeskätt vahetusest mängu aktiivselt sekkunud Mikk Rajaveri luhtunud võimalusi, tuli lõpuks värav Maarek Suursaarelt, kes lõi 57. minutil võrku paremalt äärelt tulnud Sander Lahe tsenderduse.

Poolaja keskel tekkis väga hea võimalus ka vastastel, kui ründaja pääses kaitseliinist läbi, aga pärast pikka pausi meeskonda naasnud väravavaht Roland Kütt oli tasemel.

Viimased kakskümmend minutit oli täielik Suursaare etendus, kes lõi selle ajaga koguni neli väravat. Söötjateks olid vastavalt Amor Luup, Karl Johan Kastein, Sander Seeman ja Margus Rajaver.

„ Maarek tegi, mida iga ründaja tegema peab – seisis õiges kohas ja lõi pallid külma kõhuga väravasse,“ ei olnud treener  ründaja kiitmisega kitsi. „ Kahju ainult, et ta ei saa koos meeskonnaga Tallinnas trenni teha,“ kahetses Pohlak. Lõpetuseks lisas ta, et eriline heameel on tal väravavaht Roland Küti naasmise üle, kes juba järgmises liigamängus on taas postide vahel, kuna põhiväravavaht Rait Hansen peab seekord töö tõttu eemale jääma.

Väravaid saab vaadata siit.

Järgmise mängu peab meeskond juba kolmapäeval, 11. juunil, kui Esiliiga XV voorus võõrustatakse Salme staadionil Nõmme Kalju duublit.

Karikavõistluste 1/64-finaal
Laupäeval, 7. juunil kell 13:00 Salme staadionil
FC KURESSAARE – JK VÄÄTSA VALD  7:0 (2:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: 31. Sander Laht, 35. Tõnis Koppel, 57., 71., 74., 78., 87. Maarek Suursaar
Hoiatused: 82. Kozlov

FC Kuressaare: 12-Roland Kütt, 25-Sander Viira, 4-Märt Kluge (46. 14-Mikk Rajaver), 15-Urmas Rajaver, 26-Sander Laht, 8-Karl Johan Kastein, 23-Amor Luup (73. 22-Rait Hansen), 10-Sander Seeman, 20-Margus Rajaver, 11-Tõnis Koppel (56. 29-Mait Erlenbach), 13-Maarek Suursaar.
Varus: 14-Mikk Rajaver, 29-Mait Erlenbach, 22-Rait Hansen, 7-Alari Saar.

JK Väätsa Vald: 67-Ilves, 12-Suurkivi, 17-Tuuleveski, 5-Lifänder, 14-Morten Pihlak, 80-Heinaste, 11-Parts, 10-Rodima, 4-Põldmaa (70. 15-Martin Pihlak), 9-Keptsov (57. 3-Kozlov), 25-Kinev.
Varus: 3-Kozlov, 15-Martin Pihlak.

Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.