Meeskond sai Kalju duublilt valusa kaotuse (lisatud väravad)

FC Kuressaare meeskonnal oli Nõmme Kalju II vastu ohtralt võimalusi ja löödi iluvärav, aga ikkagi tuli lõpuks tunnistada vastaste 2:1 paremust.

„Kahju, väga kahju on,“ tõdes FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak. „Teistpidi näitasid mehed jälle sisu, sest kaotusseisus tahtsid kõik väravani jõuda. See ongi meeskonna tunnus, kui väljakul võideldakse, mitte ei oodata lõpuvilet.“

Salme staadionil mängitud kohtumises jäi FC Kuressaare 27. minutil 0:1 kaotusseisu, kui Kalju ründaja mängis paremal äärel üle Märt Kluge, kaks meest jäid Sander Viira vastu ja Roland Kütt oli lähilöögi tõrjumisel võimetu.

Väljakuperemehed polnud aga murtud ning ründasid suure isuga, peale löödi lähedalt ja kaugelt. Head võimalused olid Maarek Suursaarel ja Tõnis Koppelil, kuid eesmärgini ei jõutud.

Teisel poolajal tõstis Pelle Pohlak oma ääred ja ründajad kõrgemale ning turmtuli jätkus. Ainuüksi Suursaarel oli kohe kolm võimalust viigistada, kuid esialgu jäi külaliste värav puutumatuks.

Siis sekkusid vahetusest Mario Stern, Danel Tiirats ja Alari Saar, kes tõid teravust juurde ja kõigil oli ka väga head võimalused skoorida, kuid tabavat lööki tuli ikka veel oodata. „Meil oli väga palju momente, mida võinuks ära lüüa,“ tõdes Pelle Pohlak. „Seisul 0:1 oli vahepeal juba tunne, et täna ei lähe pall sisse. Sellisel juhul saab määravaks, kas vastaste prohmakas või mõni supersooritus ja täna juhtus meil viimane.“

88. minutil tabas pall Märten Pajunurme karistuslöögist posti, kuid mõni hetk hiljem oli kaitsja taas aktsioonis ja põrutas 40 meetrilt üle väravavahi lati alla seisuks 1:1. Paraku jagus rõõmu vaid kaheks minutiks, sest vastane lasti karistusala joonelt löögile ja Kalju duubel sai 2:1 võidu. „Kahju, et lasime kohe tagasi lüüa,“ märkis Pelle Pohlak. „Mehed tahtsid pärast viigistamist veel ise 2:1 lüüa ja eksisid kaitses positsiooniga.“

Peatreeneri sõnul oli kohtumine õpetlik just meeskonna noortele, kellele on vaja veel kogemusi. „Heas olukorras mindi täiega lööma, selle asemel, et siseküljega palli suunates asi ära otsustada. Samas nad ise lõid need olukorrad ja mängisid isukalt, mis on igati tunnustust väärt,“ kiitus Pelle Pohlak mängu sekkunud noori.

Väravaid saab vaadata siit.

Enne pikemat jaanipausi on meeskonnal veel üks kohtumine, kui juba laupäeval, 14. juunil mängitakse Tallinnas FC Levadia duubliga.

Esiliiga XV voor
Kolmapäeval, 11. juunil kell 19:00 Salme staadion
FC KURESSAARE – NÕMME KALJU FC II  1:2 (0:1)
mitteametlik protokoll
Väravad: 89. Märten Pajunurm – 27., 90.+1.. Robert Kirss
Hoiatused: 83. Amor Luup – 72. Hindrek Ojamaa

FC Kuressaare: 12-Roland Kütt, 15-Urmas Rajaver, 25-Sander Viira, 4-Märt Kluge, 33-Märten Pajunurm, 8-Karl Johan Kastein (60. 22-Mario Stern), 23-Amor Luup, 10-Sander Seeman, 26-Sander Laht, 11-Tõnis Koppel (57. 7-Alari Saar), 13-Maarek Suursaar (75. 21-Danel Tiirats).
Varus: 2-Reivo Vinter, 7-Alari Saar, 21-Danel Tiirats, 22-Mario Stern.

Kalju FC II: 69-Aland (46. 96-Vahi), 18-Kaldma, 19-Pürg, 24-Ojamaa, 7-Filimonov (70. 21-Mägi), 5-Kummer, 23-Ainsalu, 9-Klein, 14-Listmann, 17-Kirss, 20-Kuber (46. 11-Ever).
Varus: 96-Vahi, 11-Ever, 15-Liiva, 21-Mägi.

Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.