Meeskond võttis FC Puuma vastu kohustusliku võidu (lisatud video)

FC Kuressaare meeskond oli Salme staadionil mängitud kohtumises turniiritabeli viimasest FC Puumast mänguliselt kindlalt üle, kuid siiski saadi pealinlaste vastu raske 3:2 võit.

„Teadsin, et tuleb raske mäng,“ tõdes FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak. „Rõhutasin enne mängu, et peab keskenduma ja pingutama, aga meestel ei õnnestunud endast siiski sada protsenti anda.“

FC Puuma mõlemad väravad tulid saarlaste oma eksimustest ja olukordadele korralikult mittekeskendumistest. Külalised avasid skoori juba 8. minutil penaltist, mille nad teenisid suhteliselt süütust olukorrast. Seejärel said võõrustajad samal päeval 26-aastaseks saanud Elari Valmase, hiidlase Tõnis Koppeli  ja oma esimese tabamuse esindusmeeskonna särgis löönud Mario Sterni tabamustest 3:1 ette. Väravad löödi vastavalt 24. , 45. ja 78. minutil. Kuid pärast Amor Luubi rumalat pallikaotust keskväljal lasti teisel üleminutil vahe ikka minimaalseks teha.

Pärast kiiret kaotusseisu jäämist sai FC Kuressaare kontrolli mängu üle enda kätte ja lisaks löödud väravatele oli veel mitmeid häid võimalusi skoori teha. Samas tehti ka palju lihtsaid vigu ja mänguiluga ei hiilatud.

„Meile löödud väravad löödi meeste keskendumisprobleemide tõttu,“ märkis Pelle Pohlak. „Eks see oli teada, et pärast pikka mängupausi on raske alustada, aga see pole probleemiks ainult meile, vaid kõikidele amatöörmeeskondadele. Esimene värav tuli sellest, et mehed olid veel liialt hajevil, teise puhul mõeldi, et võit on juba käes.“

„Tegelikult olime me tugevam meeskond. Aga parandamisruumi on meil küllaga,“ märkis Pelle Pohlak.

Edukalt taasliitus meeskonnaga ründaja Elari Valmas, kes kohe ka värava kirja sai. „Nüüd on vaja Elari korralikku vormi ka saada, sest tal olid juba esimese poolaja lõpus krambid. Värav oli talle ülioluline ja kindlasti võttis pinged kohe maha,“ rääkis peatreener.

Võit Puuma üle tõstis Saaremaa meeskonna tabelis neljandaks ja järgmiseks mänguks sõidetakse juba laupäeval Rakverre, kus vastaseks kohalik JK Tarvas, kes tabelis seitsmes ning kellega hooaja avamängus võõrsil 1:1 viik tehti.

Videokokkuvõtet näeb siit.

Kolmapäeval, 2. juulil kell 19:00 Salme staadion
FC KURESSAARE – TALLINNA FC PUUMA  3:2 (2:1)
mitteametlik protokoll
Väravad: 24. Elari Valmas, 45.+1. Tõnis Koppel, 78. Mario Stern – 8. pen. Vlasiy Sinyavskiy, 90.+2. Kirill Vinogradov
Hoiatused: 49. Vitas Mališauskas, 50. Kirill Vinogradov, 90.+2. Randy Padar

FC Kuressaare: 12-Roland Kütt, 4-Märt Kluge, 15-Urmas Rajaver, 25-Sander Viira, 7-Alari Saar (78. 21-Aleks Lesk), 8-Karl Johan Kastein, 23-Amor Luup, 11-Tõnis Koppel (56. 2-Reivo Vinter), 39-Elari Valmas (55. 22-Mario Stern), 26-Sander Laht (80. 29-Algis Kelder), 13-Maarek Suursaar (56. 13-Martti Pukk).

Varus: 21-Aleks Lesk, 22-Mario Stern, 29-Algis Kelder, 2-Reivo Vinter, 9-Martti Pukk.

FC Puuma: 1-Mališauskas, 13-Kuznetsov, 5-Tilga, 4-Golovin (82. 11-Kartau), 24-Mõttus, 16-Žakin (39. 18-Lepp), 14-Sinyavskiy, 23-Krass, 17-Vinogradov, 21-Padar, 7-Helaia (69. 25-Keltmann).
Varus: 11-Kartau, 25-Keltmann, 18-Lepp, 15-Tšvertko.

Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.