Naiskond soovib mullusest paremat tulemust

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare naiskond alustab täna kell 17 kunstmuruväljakul oma Eesti jalgpallimeistrivõistluste Esiliiga hooaega kohtumisega JK Tallinna Kalev II vastu.

„Usun, et oleme hooaja alguseks suures pildis valmis,“ rääkis peatreener Reivo Vinter. „Olen rahul, et saime mängida paar sõpruskohtumist ja kasutada erinevaid taktikaid. Puudu on jäänud praegu mõnest ühisest trennist mandril olevate mängijatega, et standardeid harjutada ja näha, mis seisus kõik mängijad on.“

Reivo Vinteri sõnul on naiskonna kandev põhituumik jäänud suures osas paika, sest eelmise hooajaga võrreldes on mõned üksikud lõpetajad. Küll aga on lisandunud seitse uut noormängijat, kes naiste Esiliigas esimest korda mängida saavad. „Loodan, et nad sulanduvad võistkonda hästi ja ootan põnevusega, kuidas nad oma koha eest platsil võitlema hakkavad ja konkurentsi tekitama,“ märkis peatreener.

„Eesmärk on näidata kõikide võistkondade vastu oma parimat mängu, teenida kõikide vastu punkte ja kõigil on suur soov parandada eelmise aasta kohta ja mängida tabeli esimeses pooles olevate kohtade eest.“

Naiste Esiliigas toimub tänavu aprillist kuni septembri keskpaigani kaks ringi ehk 18 vooru, mille jooksul peavad kõik võistkonnad 16 mängu. Seejärel mängivad kohtadele 1–5 ja 6–9 tulnud võistkonnad omavahel veel ühe ringi, mis tähendab, et esimesed viis võistkonda koguvad aasta lõpuks 20 ja teised 19 kohtumist.

Naiste Esiliigas on uuteks tulijateks kõrgliigast langenud Lasnamäe FC Ajax, Tartu JK Tammeka II ja aastaid rahvaliigas edukalt esinenud Viimsi JK. Liigas jätkavad mullu teise koha saavutanud Saku Sporting II, pronksi teeninud Tallinna FC Flora II, neljandal tabelireal paiknenud JK Tallinna Kalev II, kuuendaks tulnud Jõhvi FC Phoenix, seitsmenda kohaga lõpetanud FC Kuressaare ning vahetult saarlaste selja taga asunud Rakvere JK Tarvas.

Liiga võitja teenib õiguse tõusta 2023. aastaks Meistriliigasse, 2. koha saavutanud võistkond mängib üleminekumänge kõrgliigas 7. lõpetanud võistkonna vastu. Meistriliiga naiskondade duubelvõistkonnad kõrgemale tõusmisele ja üleminekumängudele ei konkureeri.