Foto: Gristi Adrat

Naiskond võitis hinnalise kolmanda koha

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare naiskond naases traditsiooniliselt Aastalõputurniirilt hinnalise kolmanda kohaga, kui naiste II liiga ja Rahvaliiga mängudes alistati otsustavas kohtumises penaltitega FC Warrior 2:1.

Pühapäeva  hommikupoolikul Kalevi spordihallis toimunud turniiril ei olnud saarlased kaugel ka finaalist, kuid poofinaalis tuli pärast väravateta normaalaega penaltiseerias alla vanduda FC Levadia duubelnaiskonnale.

Treener Arli Saar ütles, et penaltitega on alati nii nagu on ja tegu on suuresti loteriiga. „Üks peab võitma ja teine kaotama. Esimesel korral ei löönud me ise ära, teisel korral eksisid meie vastased,“ märkis Saar, kes pani 3.-4. koha mängus penalteid lööma teised mängijad.

Turniiril osales 11 naiskonda, kes olid jagatud kahte alagruppi.

FC Kuressaare võitis Paide Linnanaiskonna 1:0, Viljandi JK Tuleviku 3:0 ja FC Fauna Female 2:0 ning viigistas Kohtla-Järve FC Lootusega 1:1 ja JK Tallinna Kalev II –ga 0:0 ning tuli oma alagrupis esimeseks.

„Alagrupivõit näitab, et võinuksime selle turniiri ka võita,“ rääkis Arli Saar, kelle sõnul sekkus parema tulemuse saavutamisse ebaõnn. „Aga kui eelmise aastaga võrrelda, siis oli tase tugevam ja üldine mänguklass kõrgem. Ka meie mängisime mullusega võrreldes paremini.“ Eelmisel aastal õnnestus FC Kuressaare naiskonnal sama turniir võita.

Turniiri parimaks mängijaks valiti Kateriin Pani (pildil). Gerda Nelis ja Annemari Pruul olid kahe tabamusega väravalööjate edetabelis paremate hulgas.

Finaalis alistas Kohtla-Järve FC Lootus 1:0 FC Levadia duubli.

FC Kuressaare naiskonnas mängisid Kätriin Tamm, Heddi Pruul, Annemari Pruul, Maris Magus, Kateriin Pani, Liisa Mere, Gerda Nelis ja Maria Trave.