Naiskonnal esiliigas 11 konkurenti

2 minuti lugemine

Et vabariigi valitsus lubab taas korraldada spordivõistlusi vabas õhus, alustab FC Kuressaare naiskond oma esiliiga hooaega 31. mail kell 17 kodus JK Tallinna Kalev II vastu. Mõistagi toimub kohtumine esialgu publikuta.

Aastase vaheaja järel taas Eesti naiste jalgpallimeistrivõistluste esiliigasse tõusnud FC Kuressaarel on tänavu 11 konkurenti. Peatreener Roland Küti sõnul on hea, et kohtutakse paljude erinevate vastastega ja saab ka palju huvitavaid mänge. “Eelmisel aastal oli viis vastast ning kõik olid tuttavad ja teadsid juba ette, kuidas nad mängivad,” lausus ta.

“Sel hooajal on naiskondades erinevusi rohkem. Samas pole enam väljalangemise ohtu kuna teist liigat ei ole ja seepärast pole ka seda stressi. Saab keskenduda mängulistele vigadele ja asjadele, kus on vaja juurde panna.”

Seoses lühenenud hooajaga toimus muudatus võistlussüsteemis. Võistkonnad mängivad kõigepealt ühe ringi ning pärast seda mängivad 1.-6. ja 7.-12. kohal asuvad naiskonnad omavahel veel ühe ringi. Kõik teenitud punktid võetakse teise ringi kaasa ning hooaja lõpuks koguneb kõikidele võistkondadele 16 kohtumist.

Mängude korraldamisel tuleb vähemalt juuni lõpuni järgida eritingimusi, vältimaks viiruse levikut. Olulisemad nõuded puudutavad valitsuse otsust, mille alusel toimuvad kõik mängud kuni 1. juulini pealtvaatajateta.

Võistluspaika lubatakse ainult võistluse korraldajad, osalejad ja osalejate taustajõud. Korraldajate, osalejate ning osalejate taustajõudude arv kokku ei tohi ületada 100 isikut võistluste kohta. Staadionil asuvad riietusruumid ja muud kasutatavad ruumid/pinnad desinfitseeritakse. Mängudel ei ole lubatud osaleda isikutel, kes ei tunne ennast hästi või kellel on esinenud hiljuti haigusnähte.

“Tahame jääda tabeli esimesse poolde,” rääkis Roland Kütt. “Aga eesmärk on saada ikkagi häid ja tugevaid mänge. Kuna meil on noor võistkond, siis püüame ka eeskätt mänguliselt areneda.”

Peatreeneri hinnangul võiks tema võistkonna tugevuseks olla eelkõige palliga mäng, sest seni on suudetud just ilma pallita mängus tugevamate vastu korralikult mängus püsida ja tegutseda distsiplineeritult.

Samas on naiskonna koosseis ikkagi veel hõre ja mängijaid vähe, sest osa naisi elab ja õpib mandril ning nii ei saa koos trenni teha ja koostööd lihvida. Naiskonna liidritena näeb Roland Kütt kapten Eva Haavelit ja mänguliselt ründaja Kristina Teerni.

“Usun, et Kristina teeb oma arengus ja oskustes veel sammu edasi, sest ta saab esiliigas tugevamaid mänge. Ta on palliga hea, aga on nõrku külgi, mida on vaja järgi aidata,” märkis Roland Kütt.

Esiliiga koosseis: Tallinna FC Ajax, Tallinna FC Flora II, Tallinna JK Legion, JK Tallinna Kalev II, Tartu JK Tammeka II, FC Kuressaare, FC Elva, JK Narva Trans, Põlva FC Lootos II, Kohtla-Järve JK Järve, JK Tabasalu, Rakvere JK Tarvas ja Jõhvi FC Phoenix.