Neiud lõpetasid U19 koondis EM-valikturniiri kaotusega

Eesti neidude U19 koondis pani  punkti EM-valikturniiri esimesele ringile, kui teises kohtumises jäädi Bosnia ja Hertsegoviinale alla 2:7. Teise värava lõi Kristina Teern, veel osalesid Victoria Vihman, Helina Tarkmeel ja Kaili Lilles.

Kuigi mäng algas tasavägiselt, õnnestus turniiri võõrustajatel 16. minutil eduseis haarata, kui täpne oli Maja Jelcic. 24. mänguminutist alates õnnestus Bosnia ja Hertsegoviina neidudel Eesti väravavõrguni viie minuti vältel jõuda veel kolmel korral ning vaheajapausile siirdus Eesti 0:4 kaotusseisus.

Teise kolmveerandtunni esimese tabamuse said enda nimele võõrustajad, ent viis minutit hiljem avas oma skoori ka Eesti, kui ennastsalgavalt rünnakuolukorras lõpuni läinud Katrin Kirpu oli täpne peaga. Bosnia ja Hertsegoviina poolelt tuli sellele vastus 67. minutil, kui jala sai valgeks Janica Filipovic. Veerand tundi enne mängu lõppu lahendas kontrarünnaku meisterlikult Kristina Teern, tehes seisuks 2:6. Paraku jäi viimane sõna võõrustajatele, sest sihini jõuti ka 81. mänguminutil.

Nii Eestit kui Moldovat võitnud Bosnia ja Hertsegoviina võitis oma alagrupi ning tõuseb kevadiseks EM-valikturniiri teiseks ringiks A-tugevusgruppi. Moldova arvele jäi kolm punkti ning kahe kaotusega lõpetas Eesti alagrupi kolmandal kohal.