Noored Pärnu Summer Cupil teised

Rahvusvahelisel noorte jalgpalliturniiril Pärnu Summer Cup võitsid FC Kuressaare 2006. aastal sündinud poisid hõbemedalid.

FC Kuressaare alustas alagrupis kaotusega, kui jäädi 1:3 alla Tabasalu JK-le. Ainsa tabamuse sai kirja Kristofer Kähari. „Bussist tulles ei läinud nii nagu pidanuks,“ tunnistas treener Jan Važinski, lisades, et mängupilt oli okei ja poisid pingutasid, aga väravat ei tulnud.

Järgmine oli väga tähtis kohtumine Harju JK Akadeemiaga, keda paljud treenerid peavad Eesti tugevaimaks võistkonnaks. FC Kuressaare suutis võita 3:2, kuigi jäädi 0:1 kaotusseisu. Esimesel poolajal Jan Nõukas viigistas ja Rasmus Vahenurm viis oma võistkonna 2:1 ette. Teisel poolajal suurendas Jan Nõukas eduseisu veel ja kuigi üks lasti tagasi lüüa, ammutasid poisid Jan Važinski hinnangul palju enesekindlust ja edasi oli alagrupis juba kõik saarlaste kätes.

Reedel võideti esimeses mängus soomlasi 8:0 (Karmo Metsmaa 2, Jan Nõukas 1, Tristan Tasa 1, Mattias Opp 1, Sander Sirel 1, Ottomar Ots 1, Rasmus Vahenurm 1).

Otsustavas kohtumises mindi vastamisi ukrainlastega. Võit tähendas alagrupis esikohta ja kaotus oleks jätnud neljandaks. Jan Nõukase kolmest ja Karmo Metsmaa 1 väravast alistati vastane 4:1, kusjuures juba 7. minutiks oli seis 3:0.

Poolfinaalis mängiti Raplamaa Jalgpallikooliga, keda võideti hiljem turniiri parimaks mängijaks valitud Jan Nõukase väravatest 2:0.

Finaalis oli vastane Narva JK Trans. Saarlased alustasid hästi, esimesed seitse minutit hoiti initsiatiivi, loodi võimalusi, kuid väravat lüüa ei suudetud. Narvalased said siis oma mängu käima ning võitsid poolaja 3:0. Selle tulemusega kohtumine ka lõppes ja FC Kuressaare sai hõbemedalid.

Mängisid: Johann Haamer, Kristofer Leedo, Karl Liiva, Jan Kallas, Ottomar Ots, Jan Nõukas, Rasmus Vahenurm, Mark Õunpuu, Kristofer Arula, Sander Sirel, Janar Vahter, Karmo Metsmaa, Tristan Tasa, Kristofer Kähari, Mattias Opp.

2005. aastal sündinud poiste turniiril osales kokku 32 võistkonda, kes olid jagatud neljastesse alagruppidesse. FC Kuressaare kohtus avamängus Tartu FC Heliosega ja viigistas 2:2.

„Väike pettumus, sest asusime Martin Sagori väravast 1:0 juhtima, kuid siis lasime endale kaks vastu lüüa,“ rääkis Jan Važinski. „Samas au poistele, kes võitlesid lõpuni ja suutsid Raul Aruse väravast viigistada. Tähtis mäng, sest võit andnuks meile hoopis teised võimalused.“

Järgmisel päeval mängiti esimene kohtumine varahommikul Nõmme Kalju FC-ga ja mäng kaotati 0:6. „Poisid olid unised,“ tõdes treener.

Viimases mängus oli vaja alagrupis teise koha saamiseks lüüa soomlastele 15 väravat, kuid natuke jäi puudu, sest võideti 13:0. Väravad lõid Joosep Lonks 3, Raul Arus 3, Martin Truverk ja Martin Sagor 2, Raul Kilumets, Joosep Kobin ja Andri Rõõmus 1.

Nii saadi alagrupis kolmas koht ja mängiti 17.-25. kohale. Esimeses mängus tehti Nõmme Kalju FC II-ga normaalajal 2:2 viik, väravad lõid Oskar Link ja Martin Sagor. Penaltiseerias oldi aga 3:2 paremad (väravad Markus Tamm, Martin Kuusk ja Andri Rõõmus).

19.-20. koha mängus kohtuti FC Floraga, kellele kaotati 1:2, värava lõi Andri Rõõmus.

Mängisid: Markus Kubjas, Joosep Kobin, Martin Kuusk, Andri Rõõmus, Martin Truverk, Joosep Lonks, Oliver Sild, Stefan Važinski, Raul Arus, Markus Tamm, Raul Kilumets, Oskar Link ja Martin Sagor.