Alver Kivi

Noormängija stipendium Rasmus Saarele ja Oliver Rassile

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare uued noormängija stipendiaadid on juba eelmisel aastal meeskonda esindanud Rasmus Saar ja Oliver Rass.

Klubi noortetööjuht ja tegevjuhi kohusetäitja Mario Pruul ütles, et valik oli lihtne. „Mõlemad mehed kuuluvad Eesti U19 koondisesse, nad on end tõestanud ja nad on olnud tublid,“ lausus ta, lisades, et ega selles vanuses suurt konkurentsi ei olegi.

Samas avaldas Mario Pruul lootust, et 400 eurone igakuine stipendium aitab noormeeste arengule kaasa ning innustab neid edaspidi veelgi isukamalt treenima ja meeskonna edu nimel väljakul endast veelgi enam andma.

Eelmisel hooajal 32 FC Kuressaare kohtumises kaasa teinud poolkaitsja Oliver Rass ütles, et tegu on väga meeldiva üllatusega. „Jalkat ma praegusel hetkel raha pärast ei mängi,“ märkis ta. „Aga kindlasti on see stipendium boonuseks ja innustav oma mängu veelgi paremaks saamisel.“

Rasmus Saar tänab klubi selle eest ja märkis, et on õnnelik, sest väike sissetulek tuleb just jalgpalli mängides ning see aitab teda paljudes olukordades just väljaspool jalgpalli. “See annab kindlasti lisa motivatsiooni endast väljakul Kure eest kõike andma,” lausus ta. “Eelmine hooaeg oli hetki, kus ma ei andnud mõnedes olukordades endast 100%. See hooaeg nii ei tohi juhtuda.”

Eesti jalgpalli liidu (EJL) juhatus töötas välja projekti, millega soovitakse kodune meistriliiga muuta 2020. aastaks täisprofessionaalseks, toetada andekaid noori ja tugevdada klubide finantssuutlikkust.

Projekti kohaselt finantseerib EJL seni meistri- ja esiliigaklubides kaht mängijat kolmeaastase lepingu alusel. Esimesel aastal on toetus 400, teisel 500 ja kolmandal 600 eurot kuus.

FC Kuressaares saavad tänavu 600 eurot Karmo Paju ja Maarek Suursaar ning 500 eurot Märten Opp ja Mairo Miil.