Noortel andis tunda kogenematus

2 minuti lugemine

Tallinnas Kalevi spordihallis mängitud traditsioonilisel Aastalõputurniiril osalenud FC Kuressaare noortevõistkonnad piirdusid mängimisega alagruppides ja treenerite hinnangul jäi parema tulemuse saavutamisel puudu enesekindlusest.

27. detsembril toimunud C2 vanuseklassi turniiril, kus osales 16 meeskonda, sai FC Kuressaare alagrupis 1 punktiga kolmanda koha. Kui avakohtumises mängiti 1:1 viiki Keila JK-ga (värav Keneth Parbus), siis FC Elvale kaotati 0:2 ja Legionile  0:6.

Treener Maikko Mölderi sõnul andis saarlaste mängus tunda see, et poisid pidid tõusma hommikul kell 5 ja olid seepärast mängudes uimased. „Kahjuks ei saanud ka meie väravavaht osaleda ja teda asendas väljakumängija, kellele mul etteheiteid pole,“ rääkis Mölder, lisades, et oma osa oli ka vähesel mängupraktikal.

Võistkonnas mängisid: Karl-Toomas Sepp, Saimon Moondu, Kristofer Mägi, Keneth Parbus, Karl Kadak, Sven Mihkel Lember, Kristjan Mäeots, Märten Opp, Janno Remmel ja Iiv Aavik.

28. detsembril toimus D1 vanuseklassi turniir, kus FC Kuressaare jäi alagrupis 3 punktiga kolmandaks. Avakohtumises võitsid saarlased küll JK Tammeka II 2:0 (väravad Rasmus Saar ja Mairo Miil), kuid kaotasid seejärel FC Infonet II-le 1:2 (Rasmus Saar) ja FC Florale 1:3 (Henri Paomees).

Maikko Mölder märkis, et esimeses mängus oleks võinud võit isegi suurem olla, aga Infonetiga oli poistel kramp sees ja tulemusega ei saa seepärast rahul olla. Alagrupist edasisaamiseks oli vaja Flora vähemalt 3:0 võita, aga paraku ei saadud rohesärkidel ühte meest kuidagi kinni ja ta lõi kaks väravat.

„Muidu polnud hullu midagi, kannatas mängida,“ tõdes treener. „Tunda andis see, et vastastel on rohkem kogemusi ja suurem enesekindlus. Nad mängivad rohkem turniire ja sama peame ka meie hakkama tegema.“

Võistkonnas mängisid: Carel Muul, Jan-Felix Post, Cevin Vahter, Mihkel Rasu, Mairo Miil, Marat Lõsõi, Rasmus Saar, Henri Paomees ja Reiko Mäeorg.

29. detsembril mängiti D2 vanuseklassi turniir, kus FC Kuressaare võistkond piirdus alagrupiturniiril kolme kaotusega – Keila JK 1:3 (värav Mattias Rihvk), JK Tammeka I 2:7 (Mattias Rihvk 2) ja JK Kotkad 1:6 (Mattias Rihvk).

Treener Arli Saar ütles, et turniir näitas ära võistkonna taseme. „Teised on meist ikka päris palju eest ära ja on vaja veel palju toimetada. Samas on positiivne, et me lõime igas mängus värava,“ rääkis treener.

Võistkonnas mängisid: Mattias Iilane, Timmo Toll, Andero Miil, Markus Armus, Marcus Põder, Mattias Rihvk, Enry Metsmaa, Rait Õisnurm ja Aivar Jäns.