Otto-Robert Lipp andis intervjuu oma kooli lehele

2 minuti lugemine

Kure ründaja Otto-Robert Lipp andis Tallinna Saksa Gümnaasiumi vilistlasena intervjuu oma kooli ajalahele.

Otto-Robert, kas sa oled kuulus?

Ma ei ütleks, et kuulus. Inimeste seas, kes kodust kõrgliigat jälgivad, olen ma tuntud küll. Mõned korrad on mind võimalik olnud ka telekas näha, nii et, kes vaatama on juhtunud, on kindlasti mu nime vähemalt kuulnud.

Jalgpalluritel on kindlad eesmärgid. Mina näiteks tahan kunagi mängida välismaal. Mis on sinul jalgpallis eesmärgid?

Minu eesmärk on palju lained jalgpallis lüüa ja oma karjääri lõpus olla jalgpalliringkonnas austatud mängija. Eesti koondise eest tahaks ka vähemalt 1 värava lüüa. Samuti oleksin üliuhke, kui minu vendadest sirguksid kunagi head mängijad.

Minule meeldib Leo Messi. Kes on jalgpalluritest sinu eeskuju ja miks?

Mul on palju eeskujusid nii oma võistkonnas kui ka Premium liigas. Ma proovin õppida ja jäljendada mängijaid, kes on mingis aspektis minust paremad.

Teatavasti on konkurents edasiviiv jõud. Kes avaldab sulle trennis kõige rohkem konkurentsi?

Kuna ma olen ründaja, siis konkurentsi pakuvad mulle teised ründajad.

Sa oled sündinud ja elad Tallinnas. Miks sa mängid FC Kuressaares ?

Ma mängin FC Kuressaares, kuna mulle meeldib väga meie meeskond, meie treener, meie kogukond, meie koduväljak, meie kodulinn ja muidugi sellepärast, et Kuressaare mängib Eesti kõige tugevamas jalgpalli liigas.

Vabal ajal FIFAt mängid? Mis sul meeldib vabal ajal peale jalgpalli veel teha?

Kui ma väsinud olen, siis mulle meeldib kodus oma väikeste vendadega ja oma tüdruksõbraga chillida. Aga kui mul jõudu ja aega on, siis mulle meeldib oma elektrirulaga sõita, hüppetornidega ujumiskohti külastada, reisida, lumelauaga sõita, teisi sportmänge mängida ja muid lõbusaid ja ekstreemseid tegevusi harrastada.

Pöörame pilgu TSG ajale. Milline oli sinu lemmiktund ja kes oli sinu lemmik õpetaja. Põhjenda.

Minu lemmik õppeaine oli kehaline kasvatus ja lemmik õpetaja oli Ülo Kurig. Mulle meeldis väga võistelda ja tänu Ülole olen ma saanud seda kooliajal väga palju teha. Kuigi ma käisin väljaspool kooli ainult jalgpalli trennis, siis ta aitas mul omandada oskuseid pea kõikides spordialades, kus koolidevahelised võistlused toimusid. Tänu temale olen ma arenenud väga mitmekülgseks sportlaseks oman unustamatuid mälestusi ja tulemusi võistlustest. Mõned minunimelised tulemused on näha ka võimla ees autahvlil. Ma ei oleks eales suutnud soovida paremat kehalise õpetajat kui Ülo.

Sul on nüüd kooli lõpetamisest mõni aasta möödas. Sa lõpetasid koroona pandeemia ajal. Millist nõu annaksid Tallinna Saksa gümnaasiumi õpilastele?

Proovige leida oma elus rahu ja armastus iseenda vastu, proovige teiste inimestega käituda nii, nagu te tahaksite, et teiega käitutakse. Ja proovige leida mingi tegevus või hobi, mis teie elu huvitavamaks teeb. Ning ärge kartke oma teekonnal eksimusi, tagasilööke ja pettumusi, sest just need teevadki teid tugevamaks, enesekindlamaks ja viivad teid oma teel edasi.

Kuna on detsember, päkapikud piiluvad ja teadupärast tuleb headele lastele ka jõuluvana. Mida ootad sina jõuluvanalt?

Ma tahaks jõuluvanalt mõnda jalgpallisärki. Näiteks Roberto Carlose, Ronaldinho, Andres Iniesta, Thierry Henry või lihtsalt mõnda head raamatut.

Intervjueeris Johan Patrik Pildre