Otto-Robert Lipu kübaratrikk tõstis Kure seitsmendaks

FC Kuressaare alistas jalgpalli Premium liigas võõrsil Otto-Robert Lipu kolme tabamuse toel Pärnu Vapruse 4:0 ja kerkis liigatabelis enne viimast kohtumist Viljandi Tulevikuga seitsmendal kohale.

Pärnu rannastaadionil mängitud kohtumises otsustas Kuressaare mängu saatuse juba esimesel poolajal, kui Otto-Robert Lipu kahest ja Mattias Männilaane tabamusest mindi puhkama 3:0 eduseisul. Teisel poolajal vormistas lõppskoori Lipp.

„Me mängisime terve kohtumise motiveeritult ja ei andnud sekundikski järele,“ ütles peatreener Roman Kožuhhovski. „Ka Pärnu mehed tulid kohtumisele kindla plaaniga, sest see oli nende jaoks viimane kohtumine kodupubliku ees ja soov oli see kindlasti võita. Aga me kasutasime oma tugevusi rünnakul ja mängisime tulemusele.“

Roman Kožuhhovski sõnul võib kindlasti õnnitleda Otto-Robert Lippu. „See on tema karjääri algus ja soovime, et kübaratrikke tuleks veel,“ lausus ta. „Otto teeb palju tööd ja meeskond panustab tema resultaadile. Nüüd ootab meid ees viimane kohtumine Viljandis, kus peame mängima oma mängu ja usun, et anname maksimumi, et vajalik tulemus kätte saada.“

Pärnu JK Vaprus – FC Kuressaare 0:4 (0:3)

Mänguolud: +5, selge sügisõhtu, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 235

Väravad: 6., 14., 69. Otto-Robert Lipp, 24. Mattias Männilaan

Realiseerimata penalti: 39. Mattias Männilaan (Ott Nõmm tõrjus)

Hoiatused: 47. Virgo Vallik, 74. Magnus Villota, 82. Reno Mark

Pärnu JK Vaprus: Ott Nõmm, Tõnis Vihmoja, Magnus Villota, Uku Kõrre, Georg Grahv (80. Reno Mark), Mathias Villota (64. Rocco Mõtt), Toomas Pent, Anton Krutogolov (67. Enrico Veensalu), Henri Hanson, Virgo Vallik, Kristen Saarts.

Varus: Hendrik Vainu, Rocco Mõtt, Ander Paabut, Enrico Veensalu, Reno Mark, Robin Limberg.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Mairo Miil, Rasmus Saar (64. Ralf-Sander Suvinõmm), Rauno Tutk, Artjom Jermatšenko (69. Oliver Rass), Sander Laht (73. Aleksander Iljin), Mattias Männilaan, Otto-Robert Lipp.

Varus: Kristen Lapa, Oliver Rass, Kristjan Kurim, Aleksander Iljin, Ralf-Sander Suvinõmm, Igor Ustritski. Otto-Robert Lipp. 20-aastane ründaja lõi kaks esimest väravat ja andis kolmandale resultatiivse söödu. Lisaks skooris Lipp teisel poolajal, kui vormistas lõppseisu tsenderdusest, mis maandus Vapruse väravas.

Peakohtunik: Siim Rinken

Abikohtunikud: Thor Vaas, Petteri Schultz

Neljas kohtunik: Kevin Kaivoja