Paide nullis Kure võimalused kiirelt

2 minuti lugemine

Vaevalt oli saanud Paide Linnameeskonna ja FC Kuressaare kohtumine alata, kui võõrustajad avasid skoori ja lisasid sellele hiljem veel kuus vastuseta väravat vormistades saarlastele tänavuse suurima kaotuse 0:7.
“Me ei olnud absoluutselt valmis, mitte füüsiliselt, mitte mentaalselt ja lagunesime totaalselt,” tunnistas nõutu peatreener Jan Važinski, kelle hinnangul puudub väljakul toimunule ühene põhjus ja kõik oli lõpuks mitmes asjas kinni.
Paide linnastaadionil mängitud kohtumises avasid võõrustajad mänguskoori kohe esimesel rünnakul, kui Alassana Jatta lõi 25 sekundil 1:0. Hiljem lõi leegionär veel neli väravat ja oli üks võõrustajate võidu peaarhitekte.
Saarlased oma kaitset pidama ei saanud ja ka ise rünnakul võimalusi ei leidnud. “Meil on nädala sees olnud juba mitu sellist mängu, kus meil on raskused, kuid keeruline on hinnangut anda,” rääkis Jan Važinski.
“Mäng oli selline nagu me mänginuks esimest korda sellisel tasemel. Vastane tegi, mis tahtis, meie ei suutnud ise palliga midagi korda saata. Nad võtsid kohe esimesest minutist meid pihtide vahele, olid valmis igas väljaku osas.”
Jan Važinski sõnul on meeleolu väga, väga raske, sest nüüd on juba järgmine mäng laupäeval Levadiaga ja midagi kergemaks ei lähe.

  1. juunil kell 19.00 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare 7:0 (4:0)
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 351
Väravad: 1., 24., 40., 75., 90+1. Alassana Jatta, 44. Ander Ott Valge, 79. Siim Aer
Hoiatused: 77. Elari Valmas
Paide Linnameeskond: Mait Toom, Karl Mööl, Mikel Gurrutxaga, Kristjan Pelt, Muhammed Sanneh, Sören Kaldma (69. Siim Aer), Andre Frolov (60. Henri Välja), Sander Sinilaid, Yann Michael Yao, Alassana Jatta, Tarmo Neemelo (40. Ander Ott Valge).
Varumehed: Mattias Sapp, Tanel Neubauer, Siim Aer, Joel Kokla, Vladislav Zanfirov, Henri Välja, Ander Ott Valge.
FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Alari Saar (46. Märten Opp), Elari Valmas, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Karmo Paju, Amor Luup (74. Silver Alex Kelder), Oliver Rass, Sander Laht, Rauno Tutk, Otto-Robert Lipp (63. Karl Ivar Maar).
Varumehed: Mario Pruul, Maarek Suursaar, Silver Alex Kelder, Karl Ivar Maar, Märten Opp.
Peakohtunik: Karl Koppel
Abikohtunikud: Maikel Mikson, Artur Telling
Neljas kohtunik: Elar Tarkus