Paide vastu viik, mis maitseb võiduna

2 minuti lugemine

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas mängis FC Kuressaare võõrsil 1:1 viiki Paide Linnameeskonnaga ja teenitud punkti esineliku meeskonnalt võib võtta võiduna.

„Seda viiki tuleb tegelikult võtta, kui võitu, tegime selle nimel meeskondlikult ära suure töö ja tegelikult väärisime isegi võitu,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Füüsiliselt oli keeruline, sest meie vahetusmehed ei ole veel pärast vigastust saja protsendiliselt valmis ja seepärast tahan meeskonda mängu eest ikkagi tunnustada. Tervisega ei tohi riskida.“

Paide Linnastaadionil mängitud kohtumises mängis Kure kaks erinevat poolaega. Kuigi domineerivamaks pooleks olid võõrustajad ja korra tabati ka väravaposti, sai oma võimalused ka Kuressaare ning 27. minutil lõi Sander Laht ühe puutega palli Mihkel Aksalu selja taha.

„Plaanisime mängida agressiivselt ja Paidet ahistada, sest teadsime, et nad püüavad mängida kiiret mängu, hoida tempot ja rünnakuteravust ning saime sellega suures osas korralikult hakkama,“ märkis Roman Kožuhhovski.

Samas sai õhuvõitluses peatrauma ründaja Sten Reinkort, keda asendanud Tristan Toomas Teeväli Sander Lahele resultatiivse söödu andis. „Muidugi oli Reinkortist ilma jäämine meie jaoks kaotus,“ tõdes Kožuhhovski.

„Sten on füüsiliselt tugev mängija ja meile oluline just standardolukordade mängimisel. Seepärast kiitus Teevälile, kes pidi sellises olukorras sekkuma ja sai mänguga suurepäraselt hakkama.“

Teisel poolajal jäi aga Kure Paide surve alla ja ohtlikke momente tekkis mitu. 75. minutil Deabeas neist ühe ka realiseeris. Kohtumise viimasel üleminutil teenis Paide ka penalti, kuid Robi Saarma lõi palli väravast mõõda.

„Me ei plaaninud jääda kaitsesse, et seisu hoida, aga vastane lihtsalt surus meid ära,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Olime enne mängu enesekindlad, kuigi polnud täpselt teada, millises seisus meeskond pärast pausi on. Aga teadsime, et võime iga vastasega mängida. Kindlasti andis see mäng meile enesekindlust juurde. Nüüd on eesmärk puhata, end koguda ja valmistuda mänguks Levadiaga.“

  1. juunil kell 19.30 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare 1:1 (0:1)

Mänguolud: +15, vihmane ilm, muruväljak väga heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 112

Väravad: 75. Deabeas – 27. Sander Laht

Hoiatused: 21. Abdul Razak Yusif, 67. Deabeas – 90+2. Sander Alex Liit

Realiseerimata penalti: 90+3. Robi Saarma

Paide Linnameeskond: Mihkel Aksalu, Joseph Saliste, Abdul Razak Yusif, Ragnar Klavan, Andre Frolov (72. Edgar Tur), Karl Mööl, Kevor Palumets (72. Robi Saarma), Dominique Simon (83. Kristofer Piht), Siim Luts, Deabeas, Kaimar Saag (65. Ebrima Singhateh).

Varus: Ebrima Jarju, Kristjan Pelt, Edgar Tur, Hindrek Ojamaa, Raimond Eino, Robi Saarma, Kristofer Piht, Ebrima Singhateh, Bubacarr Tambedou.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Oliver Rass (88. Rasmus Saar), Sander Alex Liit, Markus Allast, Rauno Tutk, Mattias Männilaan, Silver Alex Kelder, Sander Seeman, Sander Laht, Otto-Robert Lipp, Sten Reinkort (26. Tristan Toomas Teeväli).

Varus: Kristen Lapa, Moorits Veering, Tristan Toomas Teeväli, Mairo Miil, Sten-Egert Paap, Aleksander Iljin, Rasmus Saar.

Peakohtunik: Kevin Kaivoja

Abikohtunikud: Thor Vaas, Andrus Õun

Neljas kohtunik: Marko Liiva