Erakogu

Rajaverid ootavad Uus-Kaledoonia mängu suure õhinaga

2 minuti lugemine

Ilmselt pole Saaremaal ühtegi spordihuvilist, kes poleks kuulnud jalgpalluritest Rajaveridest. Vennad Margus ja Urmas ning nende onupoeg Mikk on kolme peale kokku esindanud  FC Kuressaaret  koguni 574 mängus ja nüüd saadakse veelkord  ühes meeskonnas  kokku, et esindada märtsis toimuvas maavõistlusmängus Saaremaa koondist Uus-Kaledoonia vastu.
Kutse võistkonda Rajaveride jaoks ootamatult ei tulnud. „Saaremaa koondise eest on alati au mängida ja kuna ma pole liiga pikalt jalgpallist eemal olnud, siis kindlasti ootasin kutset,” räägib Margus Rajaver.
„Nimekirjas on palju vanu meeskonnakaaslasi, kellega koostöö on aastate jooksul selgeks saanud ja miks mitte veel üheks mänguks kokku tulla,“ lisab omalt poolt Mikk Rajaver.
Kuna jalgpallipisik on meestel lapsest saadik sees, siis sporti tehakse siiamaani korralikult ja mänguks valmistudes hinnaalandust endale ei tehta. Margus Rajaver tegeleb aktiivselt jõusaali, jooksmise ja suusatamisega. Lisaks on ta osalenud mitmetes FC Kuressaare trennides ja mänginud väiksematel turniiridel.
Urmas Rajaver on esindanud viimased kaks hooaega vahelduva eduga  teises liigas mängivat FC Kose meeskonda. „ Hetkel on kokkupuude jalgpalliga selline, et puutsad sai välja otsitud, ilusti ritta seatud ja nüüd paar nädalat olen mõelnud milliseid nendest jalga panna, et liituda meeskonna treeningutega,“ kirjeldab ta värvikalt hetkeolukorda.
Mikk Rajaver tegeleb hetkel tõsiselt jooksmise, triatloni ja sulgpalliga. „Miks mitte esindada tulevikus Saarte mängudel Saaremaad näiteks triatlonis?“ viskab  vastaste osava konksutajana tuntuks saanud ründaja õhku huvitava mõtte.
Uus-Kaledoonia meeskonna kohta nad palju ei tea, aga tõdevad, et ilmselgelt on tegu väga kõva pähkliga ja positiivse tulemuse saavutamiseks peavad kõik mehed olema vajalikus toonuses ja  andma endast sada protsenti. Vastased on eelinfo põhjal kiired ja tehnilised ning tuleb mängida heas mõttes nahaalselt.
„Kindlasti ei saa loota ainult saarlaste tugevuse peale, milleks on pikk ette ja küll Laht või Suursaar mõne ära löövad. Peame targalt ja jõuliselt mängima ning vastaste tugevused nullima,“ selgitab Mikk Rajaver, lisades, et kindlasti on suureks eeliseks ka varakevadine külm ja tuuline ilm, millega vastased harjunud ei ole.
Uudis, et meeskonda hakkab juhendama legendaarne hollandlane Arno Pijpers, tuli meestele positiivse üllatusena. „Tema kogemused ja taktikalised oskused on kindlasti nii tugeva vastasega kohtudes abiks. Ilmselt enne mängu teeme ka mõned trennid, kus ta saab meile oma mänguplaani tutvustada ja eks siis juba ole näha, kas ja kuidas me suudame väljakul selle ellu viia,“ arutleb Margus Rajaver.
Tippjalgpalli tagasituleku kohta ütlevad Rajaverid kui ühest suust, et Premium liiga enam kindlasti mitte, kuna trennid ja mängud võtavad liiga suure aja ja vanuse kasvades tuleb  rohkem vigastusi, millest taastumine võtab kauem aega, aga loodetavasti saab nende mänguoskusi  edaspidi   aeg-ajalt nautida väiksematel võistlustel.
Karli Saar