Foto: Kuressaares, 17.09.2014

Reivo Vinter kogus aastaga enesekindlust

3 minuti lugemine

FC Kuressaare meeskonna Mustjalast pärit kaitsja Reivo Vinter on küll meeskonna üks nooremaid, kuid oma sooritustega on ta teeninud peatreener Pelle Pohlakult palju mänguaega ja kaasmängijate tunnustuse ning kogunud sellega ohtralt enesekindlust.

„Olen selle hooajaga üsna rahul,“ tunnistab alles 17-aastane Reivo Vinter. „Algul läks veidi kehvemini, aga mida rohkem mänguaega esiliigas sain, seda paremini minema hakkas.“

Vinteri sõnul on ta kõige enam rahul sellega, et on saanud piisavalt mänguaega ja on sulandunud hästi meeskonda. Samas on olnud liiga palju selliseid pisivigastusi, mis segasid treeninguid ja rikkusid mängurütmi.

FC Kuressaarest rohkem on tänavu esiliigas lasknud endale väravaid lüüa vaid viimaseks jäänud Tallinna FC Puuma. Just ebastabiilne kaitsemäng on saanud meeskonnale parema tulemuse väljamängimisel saatuslikuks.

„Olen nõus, et kaitseliinis on probleeme olnud,“ märgib Reivo Vinter. „Olude sunnil on kaitseliinis mänginud nii palju erinevaid mehi ja seetõttu ei mõista kaitseliin üksteist hästi. Korduvalt on ka ründavad mängijad pidanud kaitseliinis kohti täitma.“

Pärast oma eksimust mõtleb Vinter tavaliselt läbi, et mida täpsemalt valesti sai tehtud ja mida oleks võinud teistmoodi teha. Järgmine mäng üritab ta seda eksimust vältida. Samas on noor kaitsja saanud vanematelt mängijatelt üsna palju õpetussõnu.

„Kui midagi mängus valesti teen, siis ikka öeldakse, mis oleks võinud teisiti teha, ja samuti on öeldud ka kiidusõnu, kui midagi hästi teen,“ räägib Reivo Vinter, lisades, et kaaslastelt ta otseselt riielda saanud pole, sest meeskond hoiab kokku. Pigem tõdetakse, et oma vigadest tuleb õppida ja küll järgmine kord paremini läheb.

Oma meeskond

Reivo Vinteri hinnangul on igati positiivne, et meeskonna tuumiku moodustavad nüüd saarlased. Mehed teavad kõik üksteist lapsest saati ja on head sõbrad. Seetõttu on sisekliima suurepärane ning kõik uued noored võetakse ka hästi vastu.

„Arvan, et see otsus tasub ennast ära,“ väljendab ta olukorraga rahuolu. „Noori on meeskonnas piisavalt, meeskond on hästi kombineeritud noortest ja kogenud mängijatest. Usun, et meil on veel mitu head nooremat mängijat, kes varsti oma võimaluse esindusmeeskonnas saavad.“

Vinteri sõnul arutavad nooremad mängijad omavahel üsna tihti, kuidas meeskond mängis ja kuidas ise mängiti. Noormängijad leiavad, et Kuressaarel on kindlasti potentsiaali mängida kõrgema koha peale, kui praegu ollakse.

„Arvan, et võiksime olla tabeli eesotsas,“ lausub kaitsja. „Premium liigas mängimiseks on veel vist liiga vara, sest noortel on  kõigepealt esiliigast piisavalt kogemust vaja.“

Meeskonna tugevuseks peab Reivo Vinter seda, et mängijad tunnnevad üksteist väga hästi ja see teeb tiimi ühtseks. Nõrkuseks on tema sõnul kaitsemängijate puudus ja see, et osa tiimist treenib Tallinnas, osa Saaremaal. Ka uue peatreeneri Pelle Pohlakuga on noormees rahul, sest ta nõuab mängijatelt endast väljakul kõige välja panemist ja mängus ei tohi midagi tagasi hoida. „Mulle meeldib, et Pelle julgeb noori tähtsates mängudes kasutada ja usaldab neid,“ märgib Vinter.

Noore mängijana on Reivo Vinteril siiski veel palju õppida. Oma tugevuseks peab ta seda, et võitleb alati lõpuni ja ei anna kunagi alla. Nõrkusteks on peamäng ja söödutehnika vajab parandamist.

Tema hinnangul on kõik FC Kuressaare eest väljakul käinud noored väga hästi mänginud, kuid kõige rohkem on silma jäänud Eerik Poopuu ja Maarek Suursaar.

Reivo Vinter on jäänud oma hea mänguga silma ka Eesti noortekoondise treeneritele ja nii on ta võimeid hinnatud treeningkogunemistel. Noormees ise tunnistab, et koondisekutse tuli talle suure üllatusena, sest ta pole sellele viimastel aastatel väga mõelnud.

„Aga nüüd tahaksin koondisesse pääseda ja tahan tulevikus välismaal mängida, aga eks paistab kuidas edasi arenen,“ avalikustab noor kaitsja Reivo Vinter oma eesmärgid.

Reivo Vinter profiil

Reivo Vinter
02.02.1997
Debüüt Kures 02.03.2014 vs Rakvere JK Tarvas
Liigamänge Kure särgis 19