Roman Kožuhhovski: kõige tähtsam on alati eelseisev kohtumine

3 minuti lugemine

FC Kuressaare alustab laupäeval koduväljakul Nõmme Kalju FC vastu oma seitsmendat järjestikust Premium liiga hooaega. Peatreener Roman Kožuhhovski konkreetset eesmärki turniiritabelis välja ei ütle, kuid plaane asutakse realiseerima mäng haaval.

„Eesmärkidest rääkides on plaanid ikka samad ning tahame mäng-mängult saada paremaks,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Me peame mõistma, et liigas on väga tihe konkurents. Peame andma igas mängus maksimumi ja kõige tähtsam on alati eelseisev kohtumine. Kõik muu võtame kokku hooaja lõpus.“

Kožuhhovski sõnul saab vastata küsimusele – millisel kohal peab meeskond olema hooaja lõpus turniiritabelis klubi juhtkond. „Minul on sellele küsimusele väga lihtne vastata, sest igal meeskonnal peab olema piisavalt ambitsioone. Me tahame alati maksimumi,“ lausus ta.

Kuigi hooaja eelsed kohtumised Liivimaa Taliliigas ei olnud FC Kuressaarele kõige edukamad peavad Roman Kožuhhovski hinnangul esimesed ametlikud mängud näitama, kui hästi on meeskond hooajaks valmis.

„Kuid nagu praktika on näidanud ei ole märtsis ükski meeskond veel sada protsenti valmis ning esimese kolme vooruga pannakse oma mängus juurde ja neljandaks vooruks on kõik oma rütmi enam-vähem saavutanud,“ selgitas peatreener, lisades, et mentaalselt on mehed valmis ja komplekteerimine on toimunud ning on olemas arusaam, mida soovitakse ja kuhu liigutakse.

Samas on Kure jätkuvalt konkurentsis karikavõistlustel ja võitlus Euro koha nimel lisab kindlasti motivatsiooni. „Teist kevadet järjest oleme sarjas konkurentsis ja ka siin on meil maksimaalsed eesmärgid,“ tõdes Roman Kožuhhovski.

„Meil on karikasarjas juba vastav kogemus olemas. Eelmisel kevadel olime samuti konkurentsis ja langesime alles penaltiseerias Flora vastu. Seepärst tahame olla ka siin maksimaalselt tasemel.“

Plaanide realiseerimisel Roman Kožuhhovski meeskonna mängus mingeid suuri taktikalisi muutusi ei luba ja kui midagi muutub, siis vaid nüanssides. „Meeskond teab mida teha, teab kuidas me saame olla palliga ja kuidas pallita. Kindlasti midagi muudame ja kes meid tõsisemalt jälgib paneb neid ka tähele, aga kindlasti paneme selles vallas juurde,“ selgitas ta.

Komplekteeritus paigas

Laupäeval Kuressaare kunstmuruväljakul mängitavale kohtumisele läheb Kure enesekindlalt. Kaitsjatest kuuluvad tänavu meeskonna nimekirja Moorits Veering, Sander Alex Liit, Märten Pajunurm, Mathias Palts, Joosep Kobin, Karl Orren, Sten-Egert Paap, Andri Rõõmus, Rasmus Saar, Ralf-Sander Suvinõmm, Joonas Vahermägi ja Gleb Pevtsov. Nende meeste hulgast tuleb treeneritel mehitada Kalju vastu kaitseliin.

„Esimestes voorudes peab midagi välja mõtlema,“ tunnistas Roman Kožuhhovski. „Oma plaane ma siiski avalikustada ei saa, sest kindlasti oponendid juba jälgivad meie tegemisi. Me leiame variandid, kes puuduvaid mehi suuremate probleemideta asendavad.“

Tänavu on Roman Kožuhhovskil ja Igor Morozovil kasutada kolm väravavahti – Magnus Karofeld, Kaur Kivila ja Rihard Meesit. Nii jagub peatreeneril mõtteainet kellest saab meeskonna esikinnas.

„Kui vaadata nende kvaliteedile, siis on kõik seda väärt,“ lausus Kožuhhovski. „Max oma kogemustega on väärt olla number üks, Rihard Meesit teeb trennides väga palju tööd ja on teinud arengus suured edusammud. Kaur on esimeste trennidega näidanud, et ta on hea klassiga ja vajab mängupraktikat. Vaatame veel, kes esimest mängu alustab. Ma mõistan, et sel hooajal saan kõiki usaldada ja ei hakka ütlema, kes on number üks. Kõik peavad selleks valmis olema.“

Noorus ja kogemus

Poolkaitses alustavad Kures hooaega kogenud meestest Oliver Rass, Joonas Soomre, Karl Rudolf Õigus ja Pavel Dõmov, juba varem meeskonda kuulunud Aleksander Iljin, Artjom Jermatšenko ja Sten Penzev ning värskema täiendusena Siim Aer, Kristofer Robin Grün, Marcus Puust ja Anton Volossatov.

Ründeliinis peavad hakkama väravaid lööma Andero Kivi ja Mattias Männilaan, samas võivad sellel positsioonil toimetada ka Gleb Pevtsov ja Joonas Soomre, seepärast Roman Kožuhhovski probleeme ei näe.

„Iga treener tahab alati oma meeskonda parimat koosseisu ja et tuleksid tugevad mängijad,“ lausus ta. „Aga ma olen väga rõõmus, et mul on olemas just need mängijad, kes on nimekirjas ja läheme hooajale vastu just nendega. Poolkaitse on meil korralikult mehitatud ja sisemine konkurents on korralik. On olemas kvaliteet ja seepärast olen rahul.“

Samas ootab Roman Kožuhhovski oma noortelt arengut. „Vanuselt polegi nad enam nii noored midagi, aga Premium liiga kogemusi muidugi esialgu napib,“ märkis ta. „On normaalne kui neil esialgu veel kõik välja ei tule. Küll aga saavad nad oma suhtumisega vastata Premium liiga tasemele ja seda ma ka näen. Kõik muu koguneb juba ajaga.“

Oma noorematest mängijatest loodab peatreener kõige enam Kaur Kivilale, Andero Kivile ja Joosep Kobinale, kuid rõhutab, et võimalused on kõigil meestel ja keegi mingit avanssi niisama kindlasti ei saa. Palju sõltub sellest, kuidas treeningutel tööd tehakse,“ lausus Kožuhhovski.

Meeskonna liidritena näeb Roman Kožuhhovski ikka neid, kel on kogemused ja neid, kes on meeskonnas kaua olnud, neid kes teavad klubi põhimõtteid ning neid, kes on eeskujuks nii trennides, mängudes kui ka väljaspool jalgpalliväljakut.

„Pajunurm, Männilaan, Liit, Dõmov ja Veering,“ toob Kožuhhovski välja oma liidrid. „Mehed mõistavad, et neil on vastutus ja et nende peale vaatavad kõik teised. Mul on selles mõttes vedanud, et korralik selgroog on olemas.“