Roman Kožuhhovski Liepajas saadud suurest kaotusest numbrit ei tee

2 minuti lugemine

Liivimaa Taliliiga kohtumises võõrsil Grobiņas SC/LFS-lt saadud suur 1:5 kaotus ei ole FC Kuressaare jaoks küll positiivne tulemus, kuid vaatamata mitmete juhtmängijate puudumisele on peatreeneri hinnangul kõik kontrolli all ja hooaja alguse poole liigutakse õiges suunas.

Liepaja jalgpallihallis mängitud kohtumises olid Kurel väljakul korraliku Premium liiga karastusega mängijatest vaid Magnus Karofeld, Joonas Soomre, Artjom Jermatšenko ja Oliver Rass. Kõigil teistel oli vastavat praktikat vähem, või siis Esiliiga kogemus ja FC Kuressaare U21 taust. Mäng näitas, et noortel on Premium liiga tasemeni jõudmiseks vaja veel palju tööd teha.

Peatreener Roman Kožuhhovski mängule nii ei vaata. „Ma tahan, et kõik tunneks end täisväärtuslike mängijatena ja ei ole vaja anda kellelegi boonust, et nad on veel noored,“ lausus ta.

„Ainult nii saavad poisid oma mängus kiiremini küpseks ning seepärast jutud, et nad on veel noored ja kulub veel mingi aeg ei päde. See on muidugi samas ka aru saadav, aga praegune olukord näitab, et nad peavad võtma vastutuse.“

Kohtumise esimese poolaja kaotas Kure 1:2, värava lõi Ralf-Sander Suvinõmm. Teisel poolajal kaotati väljakul pisut keskendumises ja vastased lõid veel kolm väravat. „Selles mängus olid meil oma eesmärgid,“ märkis Roman Kožuhhovki.

„Me oleme oma ettevalmistusfaasis kohas, kus on väga tähtis saada maksimaalset koormust mängurütmis. Püüame anda kõigile meestele maksimaalset mängupraktikat, hinnata nende individuaalseid sooritusi ja vaadata kes kuidas surve all toime tuleb. Jälgime, kus keegi on juurde pannud või mille kallal tööd teha.“

Kožuhhovski sõnul saavad panustada kõik nii noored, kui juba kogenumad mängijad. Käimas on kestev protsess, et teha järgmisi samme. „Selles mängus oli väga hea esimene poolaeg ja paljud asjad tulid välja. Teisel poolajal tegime ümberkorraldusi ja üldpilti enam ei olnud. Tulemusele me ei vaata täna,“ lausus ta.

Seni on FC Kuressaare hooajaeelsed kohtumised toonud meeskonnale enamasti kaotusi. Roman Kožuhhovski hinnangul ei ole põhjust muretsemiseks. „Eelmisel aastal võitsime talvel kindlalt kõik mängud. Ma julgen kindlalt väita, et meeskonnal on potentsiaal, me ei ole kindlasti mullusest nõrgemad ja saame vaid tugevamaks. Ma näen detaile, mida näitab igapäevane töö,“ oli peatreener enesekindel.

Algkoosseis: Magnus Karofeld, Joosep Kobin, Oliver Rass (K), Aleksandr Iljin, Artjom Jermatšenko, Ralf-Sander Suvinõmm, Joonas Vahermägi, Gleb Pevtsov, Kristofer Robin Grün, Joonas Soomre, Andero Kivi

Vahetusest sekkusid: Rihard Meesit, Märten Pajunurm, Sten Penzev, Rasmus Saar, Andri Rõõmus, Marcus Puust, Sten-Egert Paap