Saaremaa JK hakkab mängima SJK Leisi nime all

< 1 minuti lugemine

III liiga Lääne piirkonnas mängiv Saaremaa JK lisab oma nimele koha Leisi ja hakkab kasutama nimevormi SJK Leisi.

Värske võistkonna esindaja Tiit Põlluäär ütles, et meeskonnas hakkavad mängima Leisi JK ja Saaremaa JK mehed, kes teises liigas mängiva Sörve JK koosseisu ei saa. Leisi JK enam neljandat liigat ei mängi, küll aga osaleb Rahvaliigas ja Saaremaa meistrivõistlustel.

Tiit Põlluääre sõnul on eesmärgiks leida meeskonnale konkreetne identiteet läbi Leisi. „Üritame saada oma kandi rahvale atraktiivseks,“ rääkis ta. „Püüame oma mänge vallasiseselt reklaamida ja rahvas huvi äratada. Näiteks käis eelmisel aastal meie ühte karikamängu vaatamas koguni 80 huvilist. Järelikult tahetakse omasid jalgpalliväljakul vaadata.“

Muutub ka meeskonna koduväljak, senise Salme staadioni asemel hakatakse mängima Leisi staadionil. Treeningud hakkavad toimuma nii Leisis, kui Kuressaares.

Tiit Põlluääre sõnul on meeskonna peamine eesmärk jääda liigasse püsima ja edestada Saaremaa JK aameraaS-i. Kuigi Leisi JK oli eelmisel hooajal neljanda liiga Lääne tsoonis viimaste hulgas usub Põlluäär, et kolmandas liigas saadakse korralikult hakkama.

„Nüüd saame liitumise tulemusena kasutada rohkem mehi,“ lausus Põlluäär, kes ei osanud koosseisust siiski veel täpsemalt rääkida. „Eelmisel aastal oli meil kahjuks palju selliseid mänge, kus pidime meeste puudusel mängima vähemuses ja seda isegi kodus. See võttis tuju ära.“

Kuna asi on veel väga värske, siis vallaga mingeid konkreetseid kokkuleppeid toetuse osas pole veel sõlmitud. Küll aga saab meeskond kasutada jalgpalliväljakut tasuta.

III liiga läänetsooni 2013. aasta koosseis: JK Retro, Kernu JK Kadakas, Saaremaa JK aameraaS, Rapla JK Atli, SJK Leisi, FC Kose, Märjamaa Kompanii, Läänemaa Jalgpalliklubi, Lihula JK, FC Lelle, Viimsi MRJK ja Keila JK II.