Saaremaa koondis jäi Harjumaale alla

Leisi staadionil mängitud maakondade maavõistluskohtumises jalgpallis kulges Saaremaa ja Harjumaa mäng võrdsete heitluses, aga parem võimaluste realiseerimine ja häälestatus andsid 4:1 võidu külalistele.

„Kindlasti väga valus kaotus,“ tõdes Saaremaa koondise peatreener Jan Važinski. „Mängupilt, mis väljakul oli ei vasta tulemusele, aga jalgpall on jalgpall ja kes paremini realiseerib oma võimalused saab ka võidu. Harjumaa lõi oma võimalused ära ja sellest ka selline tulemus.“

Harjumaa mängiv treener Pelle Pohlak märkis, et seis seisuks, aga hea oli see, et kõik mehed, kes mängule sõitsid said 90 minutit mängida, kuna vahetusi polnud.

„Peamine on emotsioon ja hea tuju,“ lausus ta. „Edu tõi lõbus sportlik meeleolu ja hea sportlik pingutus. Meie meeskonnall ei olnud mingeid pingeid ja võtsime rahulikult.“

130 pealtvaataja ees avas mänguskoori Harjumaa ründaja Martin Kase 12. minutil, kui lõi viielt meetrilt Rait Hansenile püüdmatult 1:0. Tasapisi hakkasid enda mängu leidma ka saarlased ja viigini jõuti 33. minutil.

Sander Laht sai vasakul äärel palli, jooksis sellega pea otsajooneni, mängis üle kaks kaitsjat ja lõi terava nurga alt seisuks 1:1. Ometi lasti kuus minutit hiljem Rene Aljasel taas külalised 2:1 juhtima viia.

Teisel poolajal jätkus mõlemapooolselt lahtine mäng, kus rõhk oli rünnakul. Saarlased läksid hooga peale ja läbi äärte tekitati mitu momenti. Saarlastel tekitasid ees teravusi Mario Stern ja Maarek Suursaar, kuid vormistamine jättis soovida. Eksiti positsiooni valikuga ja teiste pallide mängimisega.

Seevastu kasutasid külalised oma võimalused ära. 78. minutil lõi Mihhail Srubkovski 3:1 ja kolmandal lisaminutil vormistas lõppskoori 4:1 Martin Kase.

„Täna oli meil väljakul üks liider Sander Laht, kuid ootasin meie teistelt kogenud mängijatelt enamat,“ lausus Jan Važinski. „Sander Seemanil, Amor Luubil ja Jaanis Kriskal ei tulnud mäng mitte kõige paremini välja, noored seda veel ei suuda. Harjumaa olid aga kõik liinid korralikult paigas. Kukebal (Johannes) ja Sepp (Alex Sander) poolikus, Martin Kase rünnakul ning Pelle (Pohlak) ja Nõmme (Mait) kaitses.“

Ka Pelle Pohlak tõdes, et saarlastel jäi seekord puudu liidritest, kes oleks vastutuse enda peale võtnud. „Muidu mängisid poisid tublilt ja mõned noored väärivad hea mänguga kindlasti esiletõstmist,“ märkis FC Kuressaare peatreener.

Järgmine mäng on koondisel ees reedel, 27. juunil, kui Salme staadionil mängitakse Hiiumaaga.

MAAKONDADE MAAVÕISTLUS
22. juunil kell 16:00 Leisi staadionil (Leisi alevik, Saaremaa)
SAAREMAA – HARJUMAA  1:4 (1:2)
ametlik protokoll
Väravad: 33. Sander Laht – 12., 90.+3. Martin Kase, 39. Rene Aljas, 78. Mihhail Srubkovski
Hoiatused: –

SAAREMAA: 12-Rait Hansen, 7-Alari Saar, 26-Arli Saar, 3-Jaanis Kriska, 18-Urmas Rajaver (19. 22-Aleks Lesk), 13-Danel Tiirats (46. 6-Sten Jõgi), 17-Sander Seeman, 9-Amor Luup, 11-Mario Stern (70. 23-Andre Aus), 27-Sander Laht, 20-Maarek Suursaar (85. 1-Roland Kütt).
Varus: 1-Roland Kütt, 6-Sten Jõgi, 23-Andre Aus, 22-Aleks Lesk.

HARJUMAA: 12-Kaspar Kotter, 4-Jagnar Jakobson, 6-Pelle Pohlak, 13-Mait Nõmme, 16-Alexandr Petrov, 15-Johannes Kukebal, 19-Alex Sander Sepp, 3-Erkki Kuriks, 9-Mihhail Srubkovski, 18-Rene Aljas, 14-Martin Kase.