FC Kuressaare

Saaremaa koondise viib Uus-Kaledoonia vastu Arno Pijpers

2 minuti lugemine

Aastatel 2000-2005 Eesti jalgpallikoondise ja FC Flora peatreeneriks olnud hollandlane Arno Pijpers juhendab märtsi lõpus Kuressaare linnastaadionil mängitavas maavõistlusmängus Uus-Kaledooniaga Saaremaa koondist.
“Arno on väga suur Saaremaa fänn ja tema valmidus selles mängus peatreeneri rolli asuda on igati mõistetav,” rääkis koondise abitreener Pelle Pohlak. “Neil aastatel kui ta oli FC Flora ja koondise treener käis ta tihti Saaremaal ning puhkas siin ka koos perega. See saar on Arnole väga südamelähedane.”
Kuidas hakkab kulgema Saaremaa koondise ettevalmistus, milline roll saab sellel olema Arno Pijpersil pole veel lõplikult selge, küll aga peaks nii tunnustatud treeneri osalemine olema motiveeriv Saaremaa jalgpalluritele.
“Üks on kindlasti Arno, aga kindlasti on meestele ka väljakutse Uus-Kaledoonia koondis ise, sest mängisid nad ju Eesti C-koondisega oma kodus 1:1 viiki ja on saarlastele seepärast kindlasti paras pähkel,” lausus Pelle Pohlak, lisades, et ka sportlikult on maavõistlus mängijatele motiveeriv.
Ründaja Maarek Suursaar ütles, et Arno Pijpers Saaremaa koondise peatreeneri rollis on kindlasti meestele tõsine väljakutse ja see lisab kõigile soovi koosseisu saada. “Muidugi on ka mäng ise väga oodatud, sest ega meil ju palju selliseid võimalusi ei ole, kui nüüd tuleb,” märkis Maarek Suursaar.
“Loodan, et Arno Pijpersi juhendamisel mängime ka ise julgemalt palliga ja tema juhendamine väljaku ääres kulub siin kindlasti ära. Samas on meie võimalusi Uus-Kaledoonia vastu keeruline hinnata, aga pall on ümmargune.”

  1. aasta juunis FC Kuressaare fänniks valitud Arno Pijpers tunnistas siis, et talle väga meeldib Saaremaa ja ta hindab väga ka kohalikku jalgpalli. “Ma olin üllatunud, kui FC Kuressaare mind oma fänniks valis ja sellist au osutas,” märkis siis FC Florat tüürinud peatreener.

“Kuid meil on klubis kaks noort saarlast Mairo Miil ja Rasmus Saar, keda kutsun Saaremaa Viikingiteks. Nad on head mängijad, korraliku distsipliiniga ja heas füüsilises seisus. Mine tea, kui kunagi hakkan Saaremaal treeneriks ootavad mind ees hea tasemega mängijad.”
Kingituseks klubi poolt sai Arno Pijpers endale meeskonna kollase särgi numbriga 3, kuna selle numbri all mängis ta kunagi ka ise. FC Kuressaare juhatuse liige Elari Valmas põhjendas Arno Pijpersi valikut hollandlase tunnustavate seisukohtadega Saaremaa aadressil.
“Tol ajal kui Arno oli Eesti rahvuskoondise eesotsas ning pidas sõprusmängu Kuressaare linnastaadionil, siis ta mainis intervjuudes ja televisioonisaates “Hommiku TV” kui väga talle Kuressaare meeldib nii linna ja väikese jalgpalliklubi näol,” selgitas Valmas.
Arno Pijpersi sõnul talle Saaremaa väga meeldib ja ta hindab siinset positiivset atmosfääri. “Kuressaarel on väga ilus vanalinn oma puumajadega ja mulle meeldib väga kala, mida seal palju leidub,” lausus treener.