Foto: Maikko Mölder

Saaremaa SLK / Tuule Cup 2012 tüdrukute turniiri võitis Kihelkonna kool

2 minuti lugemine

Eelmisel reedel toimus Kuressaare spordihoones tüdrukute jalgpalliturniir Saaremaa SLK / Tuule Cup 2012. Võistlema olid tulnud 7.- 9. klasside tüdrukud maakonna viiest koolist – Saaremaa Ühisgümnaasium, Kuressaare Gümnaasium, Kärla, Kihelkonna ja Lümanda kool.

“Selline tüdrukute jalgpalli turniir toimus maakonnas esmakordselt. Peaeesmärk oli süvendada tüdrukutes huvi jalgpalli kui ala vastu ja leida võistluste kaudu huvitavamaid ning võimekamaid tüdrukuid, keda kaasata võimalusel maakonna naiste esindusvõistkonna FC Kuressaare treeningutele,” ütles ajalehele Meie Maa FC Kuressaare tegevjuht Alver Kivi.

“Üldine pilt oli OK. Kui esimestes mängudes olid tüdrukud väljakul pigem tagasihoidlikud ja ettevaatlikud, siis mäng-mängult muututi julgemaks ja emotsionaalsemaks,” lisas Kivi.

Võitjaks tuli Kihelkonna kool, kes kogus üheksa punkti (väravate vahe 6:2). “Nad ei olnudki teiste koolide tüdrukutest üle niivõrd füüsiliselt või tehniliselt, sest tase oli tegelikult väga ühtlane ja mängud olid väga tasavägised. Meie võidu võti peitub võib-olla selles, et võidutahe oli väga suur ja väljakul tegutseti väga üksmeelselt, toetati ja abistati kohe, kui keegi hätta jäi,” kiitis Kihelkonna kehalise kasvatuse õpetaja Monica Kallas oma tublisid tüdrukuid. Võitjavõistkonda kuulusid Helerin Hiiuväin, Anna-Maria Süld, Gerli-Claudia Kuldsaar, Kairi Lonks, Anne-Mai Alas ja Kristel Käsk.

Esikohasaatus oli lahtine veel kuni viimase mänguni, kus Lümanda pidi kaheväravalise vahega alistama Kärla, et turniirivõit hoopiski Lümandasse viia. Mäng lõppes aga vaatamata mitmetele võimalustele väravateta viigiga ja nii pidi Lümanda leppima turniiril teise kohaga ( 7 p.; väravate vahe 5:3 ). Lümandale järgnesid KG ( 7 p. 3:3), SÜG ( 3 p.; 2:6 ) ja Kärla ( 2 p.; 1:3 ).

“Igas võistkonnas oli paar head mängijat, kelle baasil saaks juba praegu kokku panna arvestatava võistkonna. Kas kaasata neid jalgpallitreeningutele, on hetkel veel lahtine ja see sõltub eelkõige tüdrukute endi tahtest ning ka lapsevanemate arvamusest. Kui aga huvi ja tahe on olemas, siis FC Kuressaare uksed on ka tüdrukute jaoks avatud,” ütles võistlustel kohtunikuna tegutsenud FC Kuressaare noortetreener Maikko Mölder.

Kokkuvõte: Gunnar Usin, “Meie Maa”