Sada mängu täis saanud Eva Haavelile on jalgpall südames

2 minuti lugemine

Kuressaare kunstmuruväljakul Kohtla-Järve JK Järve vastu mängitud võidukas kohtumine oli FC Kuressaare kaptenile Eva Haavelile naiskonna eest sajas liigamäng, millega ta on viies sellise saavutuseni jõudnud mängija.

„See tuli mulle väga suure üllatusena, sest ise poleks küll julgenud pakkuda, et olen Kure eest mänginud juba sada mängu,“ märkis 100 liigakohtumisega naiskonna kasuks 7 väravat kõmmutanud Eva Haavel, lisades, et kuna ta on stabiilselt mänginud alles viimased aastad, siis on seda tõesti palju.

Nüüd kuuluvad FC Kuressaares naiskonnas sada kohtumist mänginud mängijate klubisse Liis Jaaku (Lõhmus) 166/9, Liisi Salong 123/44, Heddi Pruul 114/2, Kätriin Tamm  106/0 ja Eva Haavel 100/7.

Praeguse kapteni sõnul pole ta ennast kunagi pidanud jalgpalluriks, sest algne harrastus oli kergejõustik, kus avanes ka noortekoondise uks. „Jalgpall on saanud mulle aga praegu selliseks suureks südameasjaks, et võin iga kell sõita Tartust koju või kuhu iganes mängima,“ tõdes ta.

Senistest kohtumistest on Eva Haavelil kõige enam meeles esimene mäng, kui treener Arli Saar pani ta mängu ja kohe tuli ka värav. Midagi sellist, mida ta mängust ei tahaks meenutada ei ole, vältida on õnnestunud ka vigastusi ja traumasid.

„Aga kindlasti oli seoses jalgpalliga ebameeldiv juhus, kui pärast trenni tagurdasin väljaku kõrval ühele poisile sisse. Õnneks lõppes kõik positiivselt,“ lausus Eva Haavel, kellele on oluline naiskonna kapteni roll.

„Ma poleks hakanud jalgpalli nii tõsiselt võtma, kui ma poleks kapteniks saanud. See tuleb minu jaoks hingest, teen seda oma parimal moel ja nii demokraatlikult, kui võimalik. Ja see on seepärast minu jaoks ikkagi suur asi, et saan olla nii armsa ja huvitava naiskonna kapten.“

Eesmärk kaptenina on Eva Haavelil paigas. „Kuna ma olen Saaremaa ja Kuressaare patrioot, siis on soov kindlustada just noorte tulevikku, olla kaptenina lüli vanemate ja nooremate mängijate vahel,“ selgitas ta.

„Soovin saada kõigi tüdrukute käest kätte nende maksimumi ja tahan, et me oleks iga päevaga paremad nii vaimselt, kui ka füüsiliselt. Kuna naiskond koosneb nii noortest, kui pisut juba kogenumatest mängijatest, siis võiks olla märksõna stabiilsed, aga omade krutskidega. Ja võib-olla lööb ka saarlase viikingijöud välja. Vaidlemised lisavad vürtsi.“

Juubelimängus Kohtla-Järve vastu lõi naiskond 23 väravat, kuid Eva Haavelil võrku sahistada ei õnnestunud. „Ma ütlesin mängu ajal teistele, et kui ikka nii väga tahad, siis ei tulegi,“ lausus ta.

„Peab lihtsalt jalgpalli nautima, sest tavaliselt tulevad need väravad mulle sellise üllatusmomendi pealt. Olen keskväljal ju selline rügaja ja seepärast ei ole ma niiväga kunagi väravate lööja olnud.“

Naiskonna peatreener Roland Kütt ütles, et Eva Haavel on tema parem käsi, kellele ta saab treenerina toetuda. „Eva on minu käepikendus ja sõnumi edasiandja teistele mängijatele,“ selgitas Kütt, lisades, et tema naiskonna kapten on hea lüli nooremate ja vanemate mängijate vahel ning ta on aktiivne suhtleja, kellel on liidriomadused.

„Mängijana on ta võitleja, sest on terve elu individuaalselt trenni teinud. Kunagi pole olnud, et Eva ei oleks jaksanud. Kuna ta alustas jalgpalliga suhteliselt hilja, siis palliga saaks paremini, kuid selle kõik kompenseerib ta võitlushimuga.“