Alver Kivi

Saksa jalgpallifännist maailmarändur väisas FC Kuressaare mängu

< 1 minuti lugemine

Saksamaa pealinnas Berliinis elav ja üle maailma jalgpalli vaatamas käiv suur fänn Sven Sievers väisas Eestis nelja mängu, teiste hulgas valis ta vaatamiseks FC Kuressaare karikaheitluse SK Väätsaga.

Sel aastal valis 31 maailma riigis jalgpalli vaatamas käinud Sven Sievers välja Balti riigid, sest siinsetes jalgpalliliigades mängitakse suvel ja see annab talle hea võimaluse praeguse puhkuse ajal Leedus, Lätis ja Eestis mängudele kaasa elada. Tänaseks on tema arvel juba 13 erineval liigatasemel mängitud kohtumist.

„Esimene asi, mis ma siin olen kogenud on vaikus. Saksamaal suures linnas on palju liiklust ja elu närviline. Ma olen siinset loodust ja inimesi nautinud,“ rääkis Sven Sievers, kes tunnistas, et varem ei teadnud ta Eesti jalgpallist üldse palju ning enda eesootavaga kurssi viimiseks uuris ta raamatuid ja ajakirju.

Samas pidi aga Müncheni Bayernit toetav Sievers tunnistama, et Saksamaal mängivat Eesti tähtmängijat Ragnar Klavanit ta ei tunne ja pole temast midagi kuulnud.

Eestis käis Sven Sievers vaatamas Premium liiga kohtumisi Pärnu Linnameeskond – FC Flora, Tartu JK Tammeka – Tallinna FC Levadia ja FC Flora – Viljandi JK Tulevik.

„Eesti jalgpall ei ole eriti hea,“ tõdes sakslane. „Mängudes mida olen näinud on meeskonnad olnud väga erineva tasemega ja tugevamad võiks mängida Saksamaa kolmandas Bundesliigas. Samas on mõned meeskonnad ikka väga-väga kehvad ja Tammeka oli Levadia vastu seda kindlasti.“

Pühapäeval jõudis Sven Sievers Saaremaale Salme staadionile, kus elas kaasa karikamängule FC Kuressaare – SK Tääksi. „Mul oli mitu valikut, kuid tahtsin midagi erilist ja see oli minna saarele ehk siis Saaremaale ja vaadata karikamängu. Kohtumise kvaliteedile ma seekord erilist rõhku ei pööranud.“