Sander Alex Liidi esimene värav tõi Kurele võidu Paide üle

2 minuti lugemine

Võitluslikult ja sihikindlalt treenerite plaani ellu viinud FC Kuressaare alistas võõrsil Sander Alex Liidi esimesest Premium liiga väravast Paide Linnameeskonna 1:0.

„Mäng oli raske, aga kogu meeskond mängis hea distsipliiniga ja see mida leppisime kokku ka täitsime,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Poisid uskusid meie võitu ja mäng seda ka näitas. Olime hea kvaliteediga ja väärisime seda võitu. Õnnitlesin meeskonda võidu puhul, see on teenitud ja saime head emotsioonid. Täna on pidu, aga homme valmistumine.“

„Hooaeg on pikk ja 3 punkti on tähtis,“ märkis meeskonna kapten Märten Pajunurm. „Meestel oli tahe ja kogu meeskond võitles vägevalt. Tundsime, et võit võib tulla. Täna oleme õnnelikud, aga homsest valmistume järgmiseks mänguks. Kindlasti saime enesekindlust juurde, kuid pilvedesse ei tõuse ja teeme oma asju edasi.“

Paide kunstmuruväljakul mängitud kohtumises alustas Kure kõrge pressinguga ja esimesed pool tundi kuulusid kindlalt neile ja loodi ka paar väravavõimalust. Paide suutis samal ajal teravusi luua vaid nurgalöökidest.

Poolaja lõpus said võõrustajad ka oma mängu paremini käima ja kerge initsiatiiv läks Kure vastastele. Sama jätkus ka teisel poolajal, kus võitlus käis üle väljaku ja korralikke võimalusi ei olnud kummalgi poolel.

Kui juba tundus, et kohtumine lõpeb väravateta viigiga leidsid Kure mehed siiski ühe võimaluse. 90. minutil tsenderdas Mark Anders Lepik palli peaga Paide värava ette, kus Sander Alex Liit mänguvahendi meetrilt väravasse surus.

Roman Kožuhhovskil on oma keskkaitsja esimese Kure eest ja Premium liigas löödud värava üle õnnelik. „See tabamus oli õhus, sest pea igas mängus on Sanderil olnud väravavõimalused,“ leidis ta.

Roman Kožuhhovski hinnangul tõi võidu meeskonna suhtumine ja võidusoov. „Me oleme ainult mõttega võita nii trennis, riietusruumis, kui mängus ja tahame alati maksimumi. Kui võidad 90. minuti väravast, siis see näitab, et oleme õiges suunas,“ lausus peatreener.

„Tegime tugeva tiimi vastu võõrsil nulli mängu,“ tõdes Märten Pajunurm, kelle sõnul tundus, et tuleb viik, aga mõlemad meeskonnad tahtsid väravat saada ja seekord jäi Kure tahe peale. „Olime ise ka mängus sees ja selles mõttes teenisime selle võidu välja. Nägime, et oleme õigel teel ja teeme õigeid asju.“

Samas on Kožuhhovski kahes mängus teinud vaid ühe vahetuse. „Mängud on näidanud, et poisid ei ilmuta väsimust ja vajadust vahetusteks pole,“ lausus ta. „Treenerina näen, et muudatusi pole vaja. Samas näen, et kõik on valmis vajadusel sekkuma, kõik on võimelised  mängima esimesest minutist ja praegu on valik olnud meie otsus. Kõik mehed saavad aru ja nad saavad kindlasti ka oma võimaluse.“