Sander Laht: inimesed on aru saanud, et ega ma siit kusagile mujale mängima ei lähe

2 minuti lugemine

Pühapäeval Tallinna Kalevi vastu FC Kuressaare eest oma 400. liigakohtumise mänginud poolkaitsja Sander Laht on vaatamata korralikule karjäärile jäänud saarlasena truuks oma kodusaare klubile ja siinsetele fännidele.

„Täna oli natuke teistmoodi ja pani hommikul pisut teistmoodi mõtlema,“ rääkis Sander Laht vahetult pärast Kuressaare linnastaadionil 1:1 lõppenud kohtumist. „Päris palju on mängitud ja panustatud selle jaoks, et FC Kuressaarel läheks hästi. Natuke selline pidulikum hommikupoolik ju oli ja meeskonnakaaslased torkisid ka veidi. Natuke on vanust ka ning hakkad mõtlema kellega koos on mängitud ja nostalgia hetki bussiga Saaremaale sõites tuli ette. Aga kui mänguks läks, siis unustad sellised asjad ära ja tahad ikka võita.“

Kas 400 liigamängu ühe meeskonna eest on palju, paras kogus või alles sissejuhatus? „Tegelikult on vist päris palju,“ tõdes Sander Laht. „Kui ma 2009 hakkasin esinduse eest mängima, siis küll ei mõelnud, et ma siin 400 mängu ära panen. Aga siia saab juurde panna veel karikamängud, üleminekumängud ja Saaremaa koondise eest Saarte mängudel pandud kohtumised.“

Poolkaitsja lisas, et ega mängude arv muidugi eraldi eesmärk ei olnud. „Aga kui ma eelmise aasta lõpus ikkagi selle jah ütlesin, siis ma isiklikus plaanis seadsin eesmärgiks terve püsida ja korralikult mängida ning siis selle numbri ikkagi esimesena täis saada,“ tunnistas ta.

„Kure on minu koduklubi, Saaremaa on minu kodusaar ja siin on minu juured. Tahe Kure eest mängida on mul olnud alati väga suur ja kuidagi on side siin olla alati kuidagi hästi-hästi kõva olnud.“

400 kohtumisega on Sander Laht löönud FC Kuressaare kasuks rekordilised 108 väravat. Meistriliigas on ta mänginud 323 kohtumist ja löönud 50 väravat. Selline saavutus on äratanud ka teiste klubide tähelepanu.

„Pakkumisi on olnud, aga viimased kaks aastat on olnud vaikus,“ rääkis Sander Laht. „Kui ma 2016. aastal Florast ära tulin, siis isegi Eestist uuriti ning korra vist isegi välismaalt ja ka siis kui ma 2018 15 väravat lõin oli mingi kontakt piiri tagant. Aga põhimõtteliselt on inimesed aru saanud, et ega ma siit kusagile mujale mängima ei lähe.“

400 mänguni jõudmiseks on Sander Lahel kulunud 14 aastat ja selle aja sisse mahub paremaid ja kehvemaid mänge, tõuse ja tagasilööke.  Poolkaitsja enda hinnangul oli tippvorm eelmisel aastal.

„Seda läbi hooaja, kui olin terve, mängisin ja lõin väravaid, andsin sööte ning ka mänguliselt olin aktiivne. Eelmisel aastal tuli kõik lihtsalt ja hästi ning see oli ka tõuge, miks üks aasta veel proovida, mentaalsus oli õige,“ lausus Laht, lisades, et täna on raskem, sest ta vahetas töökohta ja jalgpalli pealt on fookus rohkem maha läinud.

Sander Laht on kindlalt FC Kuressaare kõige populaarsem mängija. Juubelimängu puhul sai ta oma fännidelt mitmeid kingitusi, tema mängusärk on kõige tahetum ning autogramme ja ühiseid fotosid soovitakse pärast kohtumisi teha palju.

Kuigi Sander Laht on Kurele palju andnud ja hiljuti sai ta 32 aastaseks, siis on paljudel küsimus – kui kaua veel? „Kui ma karjääri lõpetan, siis algab see mängude arv kindlasti neljaga, mis seal lõpuks taga on vaatame jooksvalt,“ märkis Kure jalgpallitäht.

Sander Lahele järgnevad: Elari Valmas 314/29, Martti Pukk 303/72, Sander Viira 301/16, Urmas Rajaver 285/16, Märt Kluge 253/22, Sander Seeman 233/4, Taavi Azarov 225/6, Märten Pajunurm 225/40, Margus Rajaver 219/25, Amor Luup 218/16, Jaanis Kriska 209/15 ja Roland Kütt 196/0.