Sander Viira: jalgpalli saab nautida ka Rahvaliigas

2 minuti lugemine

FC Kuressaare esindusmeeskonda peatreeneri ja mängijana vedanud Sander Viira otsustas kevadel loobuda Premium liigas mängimisest ja naudib nüüd jalgpalli Rahvaliigas FC Taritut esindades.
“Rahvaliigas on lõbus ja jalgpall peabki seda olema,” märkis FC Kuressaares noortetreenerina jätkav Sander Viira. “Mulle meeldib, et saan olla hoopis teises rollis ja mitte ainult kaitses mängida. Minu kontrollida on kogu mäng ja saab ka rünnakul tegutseda. Ainult keskkaitses mängimine enam ei tõmba ja sellel positsioonil on end tõestatud küll. Poolkaitsja roll mulle sobib, sest saab ka rohkem palliga olla ja uusi käike otsida.”
Sander Viira rõhutas, et jalgpalli saab nautida ka Rahvaliigas. “Kohati tehakse selles liigas asju, et suu jääb lahti, siis on aga jälle naljakas. On oskustega mängijaid ja selliseid kellel midagi üldse välja ei tule,” leidis ta.
FC Tarituga kutsus Sander Viira liituma Raimond Salong. Algul oli Viiral plaan panna välja Lümanda sats, aga siis leiti, et kahe meeskonna jaoks ei jätku praegu lihtsalt mängijaid. Nii saadi kokku päris vinge tiimi. “Meil on ju oma kodukandi inimesed ja olen nende eest ka varem maakonna meistrivõistlustel mänginud,” rääkis Viira.
Seni on FC Taritu saanud liigas 4 mängust 4 võitu. Kui kaks olid väga ühepoolsed, siis näiteks Tori Põrgulistega oli juba väga tõsine vastasseis. Kõik kohtumised on seni mängitud võõrsil, kuna Taritu väljak on renoveerimisel ja sügiseks peaks olema see juba mängukõlbulik.
Merejumalad alistati koguni 28:6 ja Sander Viira lõi selles kohtumises 12 väravat, kusjuures esimese kohe lahtilöögist ja viimase viimasel sekundil. “Seal nautimist ei olnud, mängisime väikesel väljakul suurte väravatega ja seepärast ka selline skoor,” selgitas ta.
Sander Viira ei leia, et Premium liigast Rahvaliigasse minek oleks tema karjääris tagasiminek. Ta tõdeb, et tippliigas mängimine siiski ajapikku nüristab, eriti kui seda tuleb teha hobina. Taritul on soov Rahvaliiga ära võita ja see on Viira jaoks midagi uut, sest Kurega selliseid võimalusi kahjuks ei teki. “Mina tahan sügisel A.Le Coqile välja jõuda,” oli ta enesekindel.
FC Kuressaare mängudele on Sander Viira kohapeal kaasa elamas käinud kolm-neli korda ja enamus kohtumisi on ta vaadanud telerist. “Eks algul oli kõva hurraa, aga tegelikult on pooleks aastaks pea sama seis, mis mullu, vaid 2 punkti on rohkem,” leidis ta, lisades, et kui vahepeal tundus, et võib isegi kuuenda koha nimel võidelda, siis selja taga on oht olemas nagu mängud Kalevi ja Maarduga on näidanud.
Sander Viira hinnangul on mingites asjades kindlasti juurde pandud, kaitse on saadud toimima ja füüsiliselt ollakse paremad. Aga rünnakul panustatakse jätkuvalt Sander Lahele, kelle vastased on ilusti kinni pannud. “On olnud sähvatusi ka teistelt, kuid ootaks ründajatelt stabiilseid sooritusi,” viitas ta meeskonna vähesele resultatiivsusele.
FC Kuressaare eest liigas 301 kohtumist mänginud Sander Viira ei kinnita, et tema jalgpallurikarjäär Eesti kõrgeimal tasemel on sellega nüüd läbi. “Sel hooajal küll ei mängi, sest lõpetamata asju on palju. Aga ma ei ütle, et ma järgmisel aastal ei mängi ja ma ei ütle, et ma järgmisel aastal mängin. Vaatame, kuidas elu läheb,” sõnas ta.