Alver Kivi

Sander Viiral täitus 300 liigamängu

< 1 minuti lugemine

Laupäevane Premium liiga mäng Tartu JK Tammekaga oli FC Kuressaare kaptenile Sander Viirale meeskonna eest 300 liigakohtumine. Vaid kolm mängu enam on juba mängimise lõpetanud Martti Puki arvel.

“Teadsin, et selline number on ette tulemas ning eks ta ikka natuke eriline on ka ja kindlasti uhke saavutus,” rääkis Sander Viira. “Martti tulemuseni jõudmine ja selle ületamine ei ole kindlasti omaette eesmärk, aga vanus lubab veel palju mängida ja kui tervist on, siis kindlasti ka mängude arv saab lisa.”

Samas tuli Sander Viiral just juubelimängus võtta vastu valus 1:6 kaotus. “Kahjuks nii on,” tõdes kapten. “Mina püüdsin olla oma tasemel ja andsin endast parima, kahjuks mõned teised mehed kõrval polnud selleks valmis ja ei pingutanud vajalikul tasemel.”

Kõige enam on Sander Viirale jäänud senistest kohtumistest meelde kaptenidebüüt, kui Tallinnas võideti Märten Pajunurme väravast FC Flora 1:0. “See oli ju tegelikult kõigi jaoks üllatustulemus,” märkis ta.

“Pigem ongi mul meeles rohkem sellised mängud, kus oleme suutnud tugevamatelt vastastelt punkte võtta, nagu tänavu suvel Levadiaga saime. Tagumise poole meeskondi läheme ju alati võitma.”

Muidugi on Kure ühel liidril karjääri jooksul tulnud ka ette mänge, mida ei tahaks üldse meenutada. Siin on Viira hinnangul pigem ikka rohkem need esiliiga mängud, kus on saadud suured pakid. “Siis ei tahaks üldse enam väljakul olla, aga peab kuidagi ikka lõpuni mängima,” lausus ta.

Kapteni rolli täitmisega on Sander Viira hinnangul nii ja naa. “Kuna olen ka treener, siis on mul palju mänge ja selle pealt on sageli ise mängima asuda raske, sest kaptenina pead olema eeskujuks ja alati peab endast kõik andma. See on just vaimselt väsitav. Ei oleks midagi selle vastu, kui keegi selle rolli minult üle võtaks,” rääkis ta.