Santose alistanud meeskond sai teise võidu järjest

FC Kuressaare meeskond alistas pühapäeva õhtul Esiliiga 12. vooru põneva lõpuga kohtumises võõrsil Tartu FC Santose 2:1 ja kirjutas turniiritabelisse teise võidu järjest.

FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak ütles, et plaan oli minna mängima hästi kompaktselt ja distsiplineeritult, kuid mitte kaitsvalt. „Peamine oli, et taga oleks korras,“ märkis ta.

Esimesel poolajal valdasid väljakuperemehed rohkem palli, kuid saarlastel oli rohkem võimalusi ja 20. minutil lõi Maarek Suursaar ühe ka ära. Pohlaku sõnul  oli veel võimalusi ja poolaja oleks võinud isegi suurema skooriga võita.

65. minutil eksisid aga Kuressaare mehed karistuslöögi ajal positsioonidega ja Alar Alve viigistas. Seejärel läks jooksumänguks, kus üks pool ründas ja teine kaitses ning vastupidi. Värav oli kogu aeg õhus.

Mingil hetkel mäng siiski rahunes ja tundus, et kõik läheb viigisadamasse. Teisel lisaminutil õnnestus Kurel üks vasturünnak ja Sander Laht kasutas võimaluse ära lüües seisuks 2:1.

Tartu FC Santose alistamisega teenis FC Kuressaare teise võidu järjest ja parandas ka oma kohta turniiritabelis tõustes kaheksandale kohale. Samas tõmbas Pelle Pohlak pisut hoogu maha.

„Kui me Kalju duubli vastu mängisime väga hästi, siis Santose vastu tegime paari kraadi võrra kehvema mängu ja meil on veel juurde panna. Aga tulemuse osas muidugi kahest mängust kuus punkti on korralik saavutus,“ lausus ta.

Järgmise mängu peab meeskond juba kolmapäeval Kuressaare linnastaadionil Vändra JK Vaprusega.

24.05.2015 19:00, Tartu Tamme staadion
Tartu FC Santos – FC Kuressaare
65. Alar Alve  – 20. Maarek Suursaar,  90.+2 Sander Laht
Hoiatused: 54. Joonas Kartsep –  12. Urmas Rajaver, 80. Märten Pajunurm

Tartu FC Santos: Ermo Ojaste, Siim Roops, Kaarel Kallandi, Kenn Laas, Joonas Kartsep, Taavi Vellemaa, Tarvo Laurson (46. Edvin Johannes Piirsalu), Alex Meinhard, Alar Alve, Eero Eessaar, Robert Pluum (45.+1. Ander Vool).
Vahetusmängijad: Rene Sütt, Karl Rudolf Õigus, Ander Vool, Kevin Märtmaa, Dmitri Kutsarev, Karl-Erik Vidaja, Edvin Johannes Piirsalu.

FC Kuressaare: Rait Hansen, Urmas Rajaver, Märten Pajunurm, Elari Valmas, Taavi Azarov (33. Sander Viira), Sander Seeman, Sander Laht, Margus Rajaver, Priit Suluste, Tõnis Koppel, Maarek Suursaar (77. Martti Pukk).
Vahetusmängijad: Sander Viira, Martti Pukk.

Kohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Silver Sepp, Danel Udu
Mänguolud: +14, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.