Alver Kivi

See on võit!

2 minuti lugemine

On selge, et iga seeria – ka kõige kurvem saab ükskord otsa. Jalgpalli Premium liigas lõpetas enda kaotusteseeria FC Kuressaare Maardu Linnameeskonna vastu 78. minutil, kui Deniss Kovtuni poolt oma karistusalas Silver Alex Kelderile tehtud vea eest määratud penalti realiseeris Märten Pajunurm.
“Olukord oli vastutusrikas, aga tundsin end kindlalt, sest mida keerulisem hetk, seda parem mulle,” rääkis Märten Pajunurm. “Arvata oli, et see mäng jääb väga väikeseskooriline ja lõpuks jäime meie peale, see on ikka tohutu kergendus. Hetkel oli lihtsalt seda võitu vaja, et meestes eneseusk taastada, sest mitu kuud ilma võiduta olla oli tõesti raske.”
FC Kuressaare peatreener Dmitrijs Kalašnikovs tegi õnnestunud käigu, kui tõi 75. minutil Märten Opi asemel sisse Silver Alex Kelderi. “Hea vahetus,” tunnistas peatreener. “Võib öelda, et treener oli tubli, aga ma ei taha seda kanda enda arvele. Kui tead, et vahetus midagi muudab, kas paremaks või hullemaks, aga sellest midagi muutub, aga olukord väljakul sind rahuldab, siis parem ära tee. 0:0 polnud just rahuldav, kuid mitte ka maailmalõpp. Märten Opp andis teada, et ta ei suuda kogu kohtumist mängida ja riskisin.”
Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises oli mõlema meeskonna jaoks väga palju kaalul, sest võideldakse liigasse püsimajäämise nimel. Kui enne kohtumist oli Kuressaare edu 1 punkt, siis nüüd on saarlastel tabelis 20 ja Maardul 16 punkti.
“Minu elu kõige keerulisem mäng,” märkis Dmitrijs Kalašnikovs. “Pinge ja surve olid nii suur, sest kui täna poleks tulnud, siis pigem oleksime jäänudki ilma. Oleme psühholoogilises võitluses ja oleks olnud küsitav, kuidas minna edasi mängima, kui oleksime selle mängu  kaotanud.”
Üldiselt mõõdus kogu kohtumine võõrustajate kontrolli all ja Kure oli ründavam pool. Dmitrijs Kalašnikovs ütles, et meeskond mängis kindlasti paremini, kui varem. “35 minutit esimesest poolajast ja kuni väravani tegutsesime hästi,” lausus ta.
“See oli esimene mäng, kus me omasime initsiatiivi, ei mänginud kaitsest lähtuvalt ja mängisime vastaste väljakupoolel. Selleks me ka valmistusime. Viimased 15 minutit oli kõigil juba raskem, sest mehed tahtsid seda skoori säilitada, kuna see võit oli meie jaoks kogu elu.”
Märten Pajunurme hinnangul oli üpris võrdne mäng, kus kodupublik andis tribüünidel lisaenergiat. “Usun, et kuni väravani olime natuke parem meeskond, kuid värav oleks võinud natuke varem tulla, aga lõpuks läks hästi,” lausus keskkaitsja.
Dmitrijs Kalašnikovs ütles, et võit on tasu meestele selle tõsise pingutuse eest, mis nad on viimasel ajal teinud. “On olnud raske, oleme kaks korda päevas treeninud ja see peab mingil hetkel vilja kandma hakkama. Kindlasti saame sellise tahtmisega veel juurde panna,” märkis peatreener.

  1. septembril kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Maardu Linnameeskond  1:0 (0:0)
Väravad: 78. pen. Märten Pajunurm
Hoiatused: 26. Rauno Tutk, 50. Elari Valmas, 71. Märten Opp, 72. Märten Pajunurm, 89. Silver Alex Kelder – 23. Ilja Zelentsov, 77. Deniss Kovtun
Mänguolud: +9, uduvihmane ilm, muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 134
FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Rasmus Saar, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Sander Seeman, Rauno Tutk, Elari Valmas, Märten Opp (75. Silver Alex Kelder), Sander Laht, Nikita Komissarov (90+1. Oliver Rass), Otto-Robert Lipp.
Varumängijad: Silver Alex Kelder, Harald Nurmik, Karmo Paju, Mario Pruul, Oliver Rass, Sten Penzev.
Maardu Linnameeskond: Ilja Kassjantšuk, Erik Grigorjev, Klimenti Boldõrev, Deniss Kovtun (84. Deniss Malov), Vladislav Ogorodnik, Vadim Aksjonov, Ilja Zelentsov, Sho Hayasaka, Alger Džumadil (73. Rain Aasmäe), Domantas Antanavicius, Vitali Gussev.
Varumängijad: Vadim Šalabai, Rain Aasmäe, Deniss Malov, Kotaro Amemiya, Jaroslav Dmitrijev.
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Rando Kesküla
Neljas kohtunik: Deniss Petrov