Allan Mehik

Tammeka võttis Kure vastu kodus oma

2 minuti lugemine

Võõrsil mitme põhimängijata Tartu JK Tammeka vastu asunud FC Kuressaare turniiritabelis viiendal kohal oleva meeskonna vastu oma võimalust ei saanud ja kaotas 0:4.     
Tartus Tamme staadionil mängitud kohtumises võtsid tartlased kohe mänguohjad enda kätte ja Kure kaitses edukalt kuni 35. minutini. Siis anti tsenderdus vasakust äärest värava alla ja Frankline Okoye mängis peaga Märten Opi üle ja lõi 1:0. kuus minutit hiljem saatis sama mees ülikauglöögist palli Magnus Karofeldile püüdmatult värava lati alla seisuks 2:0. Kure poole pealt oli hea võimalus skoori teha Märten Opil.
Teist poolaega alustas Kuressaare enesekindlamalt ja sooviga kaotusseisu vähendada. Mitmel korral suudeti võõrustajad ka kaitsesse suruda. Aga 68. minutil edestas Kure värava alla saadetud tsenderduse järel Mihkel Järviste kaitsjaid ja lõi peaga 3:0. Sellega oli mängu saatus otsustatud, kuigi Tammeka lõi 88. minutil veel lõppseisuks 4:0
“Kui lüüakse sellised väravad nagu nende teine oli, siis pole midagi teha,” tõdes kaitsja Mairo Miil. “Alguses pidime kaitses püsima ja teisel hakkasime rohkem riskima. Ei saa öelda, et mingil hetkel rätiku maha viskasime. Saime küll olukordi, aga tihtipeale ei löö me ära ja vastased võtavad oma. Järgmises mängus Tulevikuga on vaja võtta kindlasti maksimum.”
Premium liiga, 29. september
Mänguolud: +14, selge ilm; muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 289
Tartu JK Tammeka – FC Kuressaare 4:0 (2:0)
Väravad: 35., 41. Frankline Okoye, 68. Mihkel Järviste, 88. Sten Reinkort –
Hoiatused: 27. Tristan Koskor – 56. Magnus Karofeld, 70. Rasmus Saar
Tartu JK Tammeka: Karl Johan Pechter, Mihhail Slaštšjov, Akim Sairinen, Frankline Okoye, Kevin Aloe, Mihkel Järviste, Reio Laabus (67. Tauno Tekko), Sander Kapper, Andre Paju (75. Sten Reinkort), Patrick Genro Veelma (81. Artur Uljanov), Tristan Koskor.
Varumängijad: Carl Kaiser Kiidjärv, Daaniel Maanas, Kevin Anderson, Joonas Kartsep, Tauno Tekko, Artur Uljanov, Sten Reinkort.
FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Mairo Miil, Rauno Tutk, Rasmus Saar, Ranon Kriisa, Sander Seeman, Oliver Rass (58. Silver Alex Kelder), Märten Opp, Sander Laht, Nikita Komissarov, Otto-Robert Lipp.
Varumängijad: Harald Nurmik, Silver Alex Kelder, Kristan Moorats.
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Erkko Liiv, Thor Vaas