Tartust kahjuks siiski kaotusega

Kuigi FC Kuressaare sõitis Tartusse plaaniga Premium liiga 14. vooru mängust JK Tammeka vastu punkte võtta, pidi meeskond leppima 1:3 kaotusega.

Vaatamata sellele, et FC Kuressaare tegi Tammeka vastu esimesel poolajal väravale 6 pealelööki võõrustajate 2 vastu  ja korra tabati ka väravaraami, mindi puhkama 0:1 kaotusseisus. Juba 4. minutil viis Martin Jõgi kodumeeskonna 1:0 juhtima, kui ta sai tsenderdusele väga vabalt pea vastu ja lükkas palli kindlalt võrku.

„See oli meie jaoks kogu mängu kõige negatiivsem moment,“ tõdes FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi. „Tegime vea kaitses, sest olime liiga madalal ja oma karistusalas ning ei markeerinud korralikult mängijaid.”

21. minutil lõi Sander Laht umbes 18 meetri kauguselt karistuslöögist palli vastu latti. Veel poolaja lõpus oli Kurel hea võimalus viigistada, kui umbes 30 meetrilt tõsteti pehme pall värava peale, tartlaste väravavaht eksis  ja tõrjus palli Raiko Karpovi ette, kuid viimane lõi napilt üle. Tõsi, ründaja oli eelnevalt jõudnud juba suluseisu.

Teine poolaeg oli jõudnud vaevalt alata, kui paremalt äärelt tulnud tsenderduseni jõudis esimesena Kristjan Tiirik, kes palli õnnega pooleks sisse koksas. Kure hakkas umbes 15-pealise Kure fännigrupi toetusel riske võtma ja tõstis liine kõrgemale. Sander Laht suutis veelkord kauglöögist palli vastu latti virutada, kuid siiski oli 78. minutil hoopis Tammeka see, kes Heiko Tamme läbi eduseisu kasvatas. Kohe järgmisel rünnakul õnnestus lõpuks Sander Laht ja vähendas vahet, kui väravaesiselt palli meeste vahelt kindlalt tahanurka lõi. Saarlased üritasid vahetustega rünnakuteravust veel aktiviseerida, aga tartlased seisid kaitses kindlalt ja ennastsalgavalt. Lisaminutitel pääses vasakust äärest läbi Sander Viira ja Martti Pukk sai tema tsenderdusest hästi löögile, kuid taaskord napilt mööda.  Lõpuvile tähendas järjekordset kaotust.

„Meie ründasime ja üritasime, mäng oli meie ja vastane ootas oma võimalusi,“ rääkis Sergei Zamogilnõi, lisades, et kaitses tegi meeskond lubamatuid vigu. „Kaotada on alati ebameeldiv, kuid me peame leidma endas jõudu olukorrast välja tulla. See oli lihtsalt üks võõrsil mäng, kodus on meil võimalused olukorda parandada.“

Seoses erinevate koondisemängudega on Premium liigas nüüd paari nädalane mängupaus.  FC Kuressaare järgmine vastane liigas on JK Tallinna Kalev, kes selles voorus jäi kodus 1:2 alla Narva JK Transile. Mäng Kaleviga on reedel, 14. juunil kell 19.30 ja Kuressaare linnastaadionil. Vahepeale jääb meeskonnal veel 9. mail karikamäng võõrsil Kernu JK Kadaka vastu.

Premium liiga XIV voor
Neljapäeval, 30. mail kell 19:30 Tamme staadionil
TARTU JK TAMMEKA – FC KURESSAARE  3:1 (1:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: 4. Martin Jõgi, 49. Kristjan Tiirik, 78. Heiko Tamm – 79. Sander Laht
Hoiatused: 24. Siim Tenno, 40. Rauno Tutk, 65. Andrus Lukjanov – 73. Bert Klemmer, 82. Amor Luup, 83. Raiko Karpov

JK Tammeka: 33-Lukjanov, 18-Paju, 12-Tutk, 15-Hurt (57. 16-Naggel), 13-Lorenz, 32-Tamm, 7-Siim Tenno, 6-Tekko, 8-Martin Jõgi (68. 10-Torop), 23-Tiirik, 9-Valtna (60. 14-Ivanov).
Varus: 98-Kütt, 16-Naggel, 92-Simo Tenno, 5-Mbemba, 10-Torop, 17-Philips, 14-Ivanov.

FC Kuressaare: 32-Siim-Sten Palm, 25-Sander Viira, 14-Edgars Butlers, 21-Joel Indermitte, 2-Juri Gavrilov, 23-Amor Luup, 8-Sander Sinilaid (63. 10-Andre Ilves), 33-Bert Klemmer, 11-Raiko Karpov (84. 9-Martti Pukk), 39-Elari Valmas (68. 3-Greger Könninge), 26-Sander Laht.
Varus: 12-Riido Reiman, 9-Martti Pukk, 3-Greger Könninge, 19-Ott Reinike, 15-Urmas Rajaver, 10-Andre Ilves, 20-Margus Rajaver.

Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.