Teele Viira: „Võiks jälle hasartselt väravaid taguda küll!“

3 minuti lugemine

2006. aastal võitis Teele Viira FC Kuressaare naiskonna avahooajal kõikide vutifännide südamed oma kadestamistväärt väravavaistuga, siis nüüd on temast sirgunud Eesti muusikamaastiku tipptähti. Mõtet jalgpalli juurde naasta neiu aga maha matnud veel ei ole.

Teele poole jalgpallialaste küsimustega pöördudes saarlanna esimese hooga ehk pisut kohmetub, ent alustab talle omaselt reipalt.

„Ma olen meelitatud, et mind selles vallas ikka ka veel meeles peetakse,“ sõnab Teele õhinaga ja lisab küsimusele, kuidas endine väravakütt elab, et sõna ründeäss paneb teda saba liputama küll.

Üleriigilist tuntust Superstaarisaatest kogunud Teele poole ei vaadanud me vutiküsimusega asjata – eesootaval nädalavahetusel pannakse pall taas mängu Eesti naiste meistrivõistluste Esiliigas ning 16. aprillil saab täpselt kuus aastat FC Kuressaare esindusnaiskonna esimesest ametlikust mängust, kus ka Teele Viira 90 minutit Narva Transi vastu platsil viibis.

Hooaja eel on tänane FC Kuressaare naiskonna peatreener Arli Saar küllalt positiivselt meelestatud. Kadi raadiole antud intervjuus kinnitas võistkonna juhendaja, et pärast Esiliigasse tõusu ta võistkonnale konkreetse koha saavutamise eesmärki seadnud ei ole.

„Meistriliigasse pääsemisest me veel ei mõtle, esmalt tahame Esiliigas võimalikult hästi esineda, võtta punkte kõikidelt võistkondadelt ja usun, et kui suudame hooaja lõpuks liigasse püsima jääda, on see hooaeg meie jaoks korda läinud,“ rääkis Saar.

Kui kõige olulisemaks võistkonnast lahkujaks peab peatreener keskkaitse tugisammast ja kaptenit Kärt Meret, kes uuel hooajal FC Flora värve kannab, siis on treeneri sõnul juurde tulnud ka uusi mängijaid.

„Usun, et võistkond on hästi komplekteeritud ja kuigi teatud raskusi võib tekkida sellega, et osa mängijatest baseerub Saaremaal ning osa mandril, siis selle probleemiga oleme juba harjunud ja teame, kuidas sellega toime tulla,“ selgitas peatreener.

Eelmisel aastal naiste II liigas 35 teenitud punktiga neljanda koha saavutanud FC Kuressaare naiskond oli 11 sisselastud väravaga konkurentsitult parim võistkond liigas, ent samas löödi vaid 33 väravat, mis ei olnud ka üleliia hea näitaja.

Kerget probleemi ründajate hulgas tunneb ka treener Arli Saar: „Ründetegevus oli eelmisel hooajal tõesti üks meie valupunkte, kuid sel aastal on tüdrukud kogenumad ning ka Triin Juulik on pärast aastapikkust pausi võistkonna juures tagasi ja usun, et väravate löömisega meil probleeme ei teki.“

Kui skoorimisega raskusi on, siis miks mitte pöörata pilk naiskonna debüüthooajal 12 mänguga kaheksa väravat löönud Teele Viira poole? „Arvan, et Teelel on piisavalt palju muid tegemisi ja tal ei jääks selle jaoks lihtsalt aega,“ polnud naiskonna treener Arli Saar liialt positiivselt meelestatud.

Teele ise seda aga ülearu utoopiliseks mõtteks aga ei pea. „Eks ma olen ise ka salaja mõelnud, et kui veidi aega on ja mul peale mõnda aastat töökütet plaan nagunii Saaremaale tagasi minna on, siis enese vormis hoidmise mõttes paneks mõtlema küll, et võiks jälle hasartselt väravaid taguda,“ rääkis Viira.

Teele-aegsest FC Kuressaare naiskonnast on praegu rivis põhitegijatena veel Anneli Õige, Kätriin Tamm, Triin Juulik ja Liisi Salong. Just pikaaegset kaptenit Salongi meenutab Viiragi hea sõnaga: „Praegu ma pole väga näinud peale Salongi Liisi naisi, kes piisava agressiivsusega värava poole tõttaks,“ ütles Teele.

Oma esimese väravani 2006. aasta meistrivõistluste teises voorus 4:0 võidumängus Lasnamäe Ajaxi üle jõudnud Viira enda sõnutsi kõige eeskujulikum trenniskäija tol ajal polnud. „Juba siis oli mul muid tegemisi ja esinemisi päris palju, aga mängude kuupäevad broneerisin enda jaoks ära ja olin alati terava kohalolekuga, ehk siis keskendusin vastastele tuupi tegemisele täielikult,“ lähevad Teele silmad vanu aegu meenutades põlema.

Kuigi Teele enda sõnul praeguse naiskonna tegemistega väga hästi kursis pole, loodab ta, et Saare naised leiavad endas piisavalt motivatsiooni ja tahtmist vutiga tegeleda ning muudavad treener Arli elu meeldivalt lihtsaks. „Vana hea sõber, ikkagi!“

FC Kuressaare naiskond alustab oma teekonda naiste meistrivõistluste Esiliigas juba eeloleval pühapäeval, kui kell 11.30 ollakse Kuressaare kunstmuruväljakul vastamisi Nõmme Kalju naiskonnaga.

FC Kuressaare naiskonna koosseis 2012. aastal:

Väravavahid
Anneli Õige
Kätriin Tamm

Kaitsjad
Klair Kivi
Liis Lõhmus
Maris Magus
Heddi Pruul
Anna Põld
Maria Trave

Poolkaitsjad
Marin Aleksejeva
Eliise Hoogand
Liina Malk
Annemari Pruul
Liisi Salong
Kateriin Pani

Ründajad
Gristi Adrat
Gete Grahv
Triin Juulik
Katrina Lang
Gerda Nelis
Maria Pihlak
Eva Haavel