Treenerid on noorte tulemustega rahul

2 minuti lugemine

Kuigi FC Kuressaare noortevõistkondadele ei ole seatud eesmärgiks ja kohustuseks võita medaleid, kuulusid D1, D2 ja E2 võistkonnad tihedas konkurentsis paremate hulka ja pälvivad treeneritelt kiidusõnu.

D1 vanuseklass (2001. aastal sündinud) lõpetas 20 punktiga kolmandal kohal, võideti 6 ja viigistati 2 mängu ning 7 korral tuli tunnistada vastaste paremust.

Treener Arli Saar ütles, et hooaja algus oli normaalne, kuid suve teises pooles hakkasid kimbutama poiste vigastused ja päris mitu mängu tuli mängida ilma põhimeesteta. „Aga kohta suutsime hoida ja järgi ei andnud,“ lausus ta.

Saare sõnul on kolmas koht maksimum, sest Pärnu ja Viljandi olid teistest üle. „Samas kaotasime Viljandile võõrsil esimese mängu kindlalt, kodus jäi võidust 30 sekundit puudu,“ tõi treener poiste arengu kohta võrdlusmomendi.

Kokku löödi vastaste võrku 55 palli ja oma väravast tuli mänguvahend välja võtta 44 korral. Suurimad väravakütid olid Mattias Rihvk 16, Aivar Jäns 13 ja Rait Õisnurm 10 tabamusega.

D1 koosseis, tulemused ja tabel.

D2 vanuseklass (2002. aastal sündinud) lõpetas 19 punktiga neljandal kohal, võideti 6 mängu, viigistati 1 kohtumine ja saadi 5 kaotust. Treener Arli Saar ütles, et Pärnu võistkonnad olid teistest kindlalt üle ja nende vastu polnud võimalusi.

„Samas oleks parema õnnestumise korral olnud ka kolmas koht reaalne,“ leidis ta. „Hooaja eel oligi miinimumeesmärk neljas koht ja see sai täidetud. Eks me järgmisel aastal üritame kindlasti kõrgemale pürgida.“

Kokku löödi vastaste väravasse 39 palli ja omale lasti lüüa 51. Suurimad väravakütid olid Henry Noah Mägi 17 ja Ken Kirs 10 tabamusega.

D2 koosseis, tulemused ja tabel.

E2 vanuseklassis (2004. aastal sündinud) ametlikku tabeliarvestust ei peeta, aga mitteametlikult saavutati teine koht. Mängiti 12 kohtumist, millest võideti 7, viigistati 2 mängu ja 3 korral tunnistati teiste paremust.

Treener Maikko Mölder ütles, et grupp on suure potentsiaaliga ja suur. „Kuna kõik said alati mängida, siis oleks saanud teha ka parema tulemuse. Rohkete vahetustega on raske õiget mängurütmi leida,“ lausus ta.

Mölderi sõnul läks võistkonna mäng kogu aeg paremaks. Parim näide on hooaja lõpus võõrsilmäng seni vaid võite tunnistanud JK Looga, kes pidi kodus tunnistama saarlaste paremust.

Kokku rõõmustati 58 enda löödud värava üle ja oldi veidi kurvad omale lubatud 32 kolli korral. Jala said valgeks 13 mängijat. Väravaküttideks olid Indrek Mäeots ja Karl Karlos Burk 8, Raigo Rei ja Joosep Kobin 7, Kristina Teern 6, Oskar Link 5, Tormi Koppel, Kregor Koppel ja Kristofer Tiitson 3, Markkus Tamm 2 tabamusega ja ühe värava lõid Andri Rõõmus, Raul Arus ja Karl-Sander Vaga.

E2 koosseis, tulemused ja tabel.

Klubi tänab kõiki lapsevanemaid ja toetajaid abi ning toetuse eest!