SLK/Tuule Cupi avaturniiri võitis Vanalinna kool

2 minuti lugemine

Kolmapäeval Kuressaare spordihoones mängitud Saaremaa koolide 5. kuni 7. klassi poiste SLK/Tuule Cup 2013 esimese osavõistluse võitis Kuressaare Vanalinna Kool.

Kolmteist turniiril osalenud  võistkonda olid jagatud kahte alagruppi. A-alagrupis kogusid SÜG ja Salme võrdselt 14 punkti ning grupi võidul sai määravaks löödud väravate arv – Salmel oli see 13 ja SÜG-il 11. Nende omavaheline kohtumine lõppes 0:0.

Kahele paremale järgnesid Tornimäe 11, Valjala 11, Mustjala 4, Kihelkonna 4 ja Aste 0 punktiga.

B-alagrupi võitis 12 punktiga Vanalinna kool, kes edestas vaatamata omavahelises kohtumises saadud 0:1 kaotusele 2 punktiga Kuressaare Gümnaasiumi võistkonda. Viimased tegid 1:1 viigi Leisiga ja kaotasid 0:1 Kärlale. Järgnesid Leisi 8, Kärla 7, Lümanda 5 ja Kahtla 0 punktiga.

Aste lõpetas esimese etapi kokkuvõttes 13. kohaga. Ülejäänud võistkonnad kohtusid kohamängudes teises alagrupis sama koha saanud võistkonnaga.

11.-12. koha mängus sai Kihelkonna Kahtlalt loobumisvõidu. 9.-10. koha mängus lõppes Mustjala ja Lümanda mängus normaalaeg 1:1, penaltitega 2:1 jäi peale Lümanda.

7.-8. koha mängus oli Valjala kindlalt 4:1 üle Kärlast. 5.-6. koha mängus ei andnud Leisi sõnaõigust Tornimäele, keda võideti 4:0.

3.-4. koha mängus oli printsipiaalne vastasseis Saaremaa Ühisgümnaasiumi ja Kuressaare Gümnaasiumi vahel. Esimesed jäid seekord peale 2:1.

Alagrupivõitjate vahelises finaalis võitis Vanalinna kool Keneth Parbuse väravast Salme 1:0.

Suurimaks väravakütiks seitsme tabamusega on Iiv Aavik Leisist.

FC Kuressaare noortetreeneri Maikko Mölderi hinnangul oli turniiril väga hea tase. „Neli-viis esimest võistkonda näitasid väga korralikku mängu, poisid lükkasid korralikult palli ja näitasid taktikat,“ lausus ta.

„See on ka loomulik, et just need on paremad, kes olid, sest enamus nende mängijatest käib FC Kuressaares trennis. Aga ka teistes võistkondades oli tublisid poisse.“

Finaalturniir mängitakse maikuus Kuressaare kunstmuruväljaku juures oleval muruplatsil ja esimese etapi kolm paremat alustavad seal mängimist veerandfinaalist.

Täpsemalt saab vaadata kõiki tulemusi, tabeleid ja väravalööjaid siit.

Täname!

   File:Saaremaa Laevakompanii logo.jpg