Foto: Miina Kallas, 09.11.2014 Kuressaares

Urmas Rajaver: nüüd saab ainult paremaks minna

3 minuti lugemine

Esindusmeeskonna üks staažikamaid mängijaid Urmas Rajaver leiab, et noored on esimese hooaja värinast üle saanud, treener  on juba kogenum ja nüüd saab meeskonna seis vaid paremaks minna.

Oled üks Kuressaare kogenumaid. Millisena näed enda rolli meeskonnas?

Eks neid mänge ole kogunenud juba päris palju jah kontole. Pea 10 aastat Kure ja Sörve eest juba mängitud. Minu roll on nii palju, kui jõuan trennides ja mängudel käia ning anda endast alati kõik, mida oskan ja suudan. Kui vaja abistan ka Pellet trennides ja annan nõu. Ennast peale suruma ei hakka. Igal treeneril ja mängijal on ikkagi mingil määral oma nägemus.

Mis ise arvad, milline hooaeg sul oli?

Enamvähem võib rahule jääda, aga alati saaks paremini.

Millega kõige enam rahul?

Rahul olen, et meil on lõpuks saarlastest oma meeskond ja tegelikult näitasime, et oleme esiliigas täitsa arvestav vastane ükskõik kellele.

Mis oleks võinud paremini minna?

Kahju on näiteks Rakvere mängudest, kuidagi üldse see hooaeg nende vastu nagu õnne ei olnud ja veel siin mõned mängud, mille lõpud kahjuks ära andsime. Muidugi suvest on kahju, kui meeskonnal tuli sisse kerge mõõn ja punkte eriti ei saanud tabelisse juurde.

Mida pead enda tugevuseks?

Eks ise ole raske enda tugevusi hinnata, aga arvan, et mängu lugemine, õhuvõitlused ja mul ei ole kunagi probleemi olnud mängida kas vasak-, parem-, või keskkaitses.

Mida pead enda nõrkuseks?

Kiirus peaks kindlasti parem olema ja eks igas mänguelemendis saab alati kõvasti juurde panna.

Kuidas võtsid vastu otsuse teha meeskond peamiselt saarlastest?

Minule väga meeldis kohe see idee. Kõik mängivad võistkonnas vabast tahtest ja esindavad kodusaart ning eks ikka pingutad natuke rohkem sellise võistkonna eest, mis on su kodu ja sõpruskonnaga seotud.

Millise hinnangu annad meeskonna tänavusele hooajale?

Hooaja algusele võib vabalt anda 5-, hooaja keskel oli meil nagu suvevaheaeg ja siis hindeid ei jagatagi, lõpp on siin nüüd 4 vääriline küll.

Miks nii läks?

Eks see hooaeg on palju katsetatud koosseisuga ja oli palju vigastusi. Ja eks Pellel ka esimene aasta ole rohkem õppimise aasta. Nüüd saab ainult paremaks minna.

Milliseks hindad meeskonna potentsiaali?

Potentsiaali oli meeskonnal esikolmiku koha eest võitlemiseks küll. Kahjuks ei saanud amatöörsatsina alati parimas koosseisus mängudel käia ja eks vigastused hakkasid ka segama ning tuli palju koosseisuga mängida. Samas tänu sellele paljud noored said võimaluse ja kogemuse ning nii see areng tulebki.

Mis on meeskonna tugevus?

Meeskonna vaim ikka!

Mis on meeskonna nõrkuseks?

Võib-olla see, et noored teevad trenni Saaremaal ja vanemad mängijad, kellelt ma leian oleks noortel palju õppida, teevad kõik trenni Tallinnas.

Kuidas oled harjunud peatreener Pelle Pohlaku nõudmistega?

Eks ta algul natuke harjumatu oli endast noorema treeneri all mängima hakata, aga muidu on ta ju lapsest saati jalgpalli juures olnud ja eks tal ole oma nägemus. Treenerina kõik kuulavad teda ja täidavad tema ülesandeid ning ega muud moodi ei saakski.

Millist tulemust võiks järgmisest hooajast oodata?

Noored on esimese hooaja värinast üle saanud, Pelle on juba kogenum ja ega siin muud ei olegi, kui selle aasta tulemus kõvasti üle teha. Mäng võiks meil kindlasti stabiilsemaks minna ja väravate vahe tuleb ikka positiivse poole peale pöörata.

Kes noorematest meestest on silma jäänud?

Potentsiaali on kõigis, keda Pelle sel aastal katsetanud on. Maarek (Suursaar) on tubli olnud. Väike Alla (Alari Saar) oli enne alavahetust tõusnud juba väga tähtsaks mängijaks.

Kas nad on oma potentsiaali välja mänginud, või kui ei siis mis puudu on jäänud?

Kõik on tublid olnud, aga puudu on jäänud stabiilsusest.

Milliseks hindad kogu Saaremaa jalgpalli potentsiaali?

Noortetreenerid teevad siin head tööd ja tundub, et lõpuks tuleb kätte see aeg, mida ammu oodanud olen, et mõni noor mängija võtab ilusti koha üle.

Mida tuleks teha, et ala siin veelgi populaarsemaks saaks?

Ala harrastajate seas ongi juba jalgpall siin kõige populaarsem ja eks see publik hakkab ka vaikselt staadionile tulema. Kodumängudeks on meil nüüd renoveeritud staadion ja Martti (Pukk) teeb ka väga tänuväärt tööd!

Kas tulevikus oled valmis end jalgpalliga rohkem siduma, näiteks hakkama treeneriks?

Tallinnas põhitöö kõrvalt juba tegelikult annangi kolmandat aastat ka noortele poistele jalgpallitreeninguid nii, et juba olengi sidunud ennast.

 

Urmas Rajaver profiil

Urmas Rajaver
03.01.1988
Debüüt Kures 02.07.2004 vs Tallinna JK Dünamo
Liigamänge Kure särgis 194 ja väravaid 8