Uue mängustiiliga FC Kuressaare II pani tasemes juurde

2 minuti lugemine

Teise liiga Lääne/lõuna tsoonis sai uut mängustiili juurutanud FC Kuressaare II viienda koha, Esiliiga B üleminekumängudele viinud teine koht jäi 8 punkti kaugusele.

„Kui me oleks mänginud puhtalt tulemusele, siis oleks kindlasti saanud ka turniiritabelis kõrgema koha,“ rääkis treener Jan Važinski. „Küsimus, mis see oleks meile andnud? Soov oli oma mänguplaani ja taktikat arendada ning noortele oskusi juurde anda. Suures plaanis saime sellega kokkuvõttes hakkama.“

Jan Važinski ütles, et kui hooaja algul oli mängijate nimekiri pikk ning koosseisus oli kogenud mehi ja noori, aga paraku erinevatel põhjustel ei saanud kõik vajalikul tasemel panustada ja mängijaid jäi väheks. „Kahjuks toob elu praegusel ajal muutusi ja kõik ei saanud vajalikul tasemel panustada,“ tõdes ta.

FC Kuressaare II kogus 51 punkti, 26 mänguga saadi kirja 16 võitu, 3 viiki, 7 kaotust, väravate vahega 91:44. Liiga suurim väravakütt oli 38 tabamusega Maarek Suursaar, Andero Kivi arvele jäi 19 väravat.

„Kui me vaatame tabelisse, siis on meil punkte rohkem, kui eelmisel aastal ja ka väravaid lõime rohkem, aga paraku lasime endale ka rohkem lüüa,“ märkis Jan Važinski. „Kahjuks sai väravavaht Harald Nurmik juunis vigastada ja meeskonda aidata ei saanud. Appi tulid Rait Hansen ja Andre Goidin, kes üldjuhul mängisid oma koha välja.“

Kui varem oli Kure stiil mängida kaitsest lähtuvalt ja vasturünnakutega, siis teist aastat järjest püüti mängida ründavas stiilis, olla ise rohkem palliga ja domineerida. „Tahtsime mängida ründavat jalgpalli,“ selgitas Jan Važinski.

„Üritasime mängida kõrge pressinguga ja mängupilti vaadates, saime sellega ka kõigi vastu hakkama, vaid Paidega see ei õnnestunud. Kõik teised mängisid meie vastu kaitsest lähtuvalt ja seetõttu võib mängupildiga rahul olla.“

Samas oli jätkuvalt eesmärgiks arendada noori ja Jan Važinski hinnangul tegid nad sammu edasi. Andero Kivi lõi rünnakul palju väravaid, kuid kahjuks pidi ta viimased kohtumised vigastuse tõttu vahele jätma. Oma mänguga said küpsemaks Marcus Puust, Joonas Prii ja Kristjan Moorats.

Jan Važinski sõnul tuleb järgmisel hooajal põhimõtteliselt samamoodi jätkata. Klubil on noori keda meeskonda kaasata ning nende arengusse ja mänguoskustesse panustada. Kellega ja kuidas saab täpsemalt rääkida uue hooaja alguses.